Wiadomości

G20 pracuje nad ramami prawnymi dot. płatności cyfrowych

Urzędnicy G20 ogłosili 11 lipca, że ​​zaczną przygotowywać ramy prawne, które mają pomóc w adopcji płatności cyfrowych i zarazem wspomóc […]

Data publikacji: 13 lipca 2020

bitbay

Urzędnicy G20 ogłosili 11 lipca, że ​​zaczną przygotowywać ramy prawne, które mają pomóc w adopcji płatności cyfrowych i zarazem wspomóc adopcję takich rozwiązań na rynkach. Istotne działania mają zostać podjęte dość szybko, bowiem jeszcze przed kolejnym szczytem G20, jaki ma mieć miejsce w Arabii Saudyjskiej.

G20 a płatności cyfrowe

Jak donosi portal Kyodo News w artykule z 11 lipca, urzędnicy najważniejszych państw na świecie ujawnili mediom, że szczyt G20, na którym pojawią się przedstawiciele 19 krajów i Unii Europejskiej, będzie kładł w szczególności nacisk na globalną adopcję płatności cyfrowych. Oczekuje się, że konkretne zmiany na poziomie regulacji rozpoczną się już w październiku br., prawdopodobnie w czasie spotkania ministrów finansów i parlamentarzystów G20 w Waszyngtonie, a jednocześnie przed kolejnym szczytem w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, który to ma mieć miejsce miesiąc później, w listopadzie.

g20 płatności cyfroweWedług japońskiego portalu informacyjnego, urzędnicy G20 reagują głównie w ten sposób na postępy Chin w procesie tworzenia cyfrowego juana i przewidywane wyemitowanie Libry, cyfrowej waluty Facebooka.

Z kolei media zajmujące się kryptowalutami poinformowały opinię publiczną w czerwcu, że Chińska Rada Ludowa Chińskiej Rady ds. Zabezpieczeń Społecznych ogłosiła zakończenie prac nad architekturą cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Powyższe to z pewnością prawda, bowiem w sieci krążą już nawet zdjęcia pokazujące aplikację cyfrowego juana działająca na smartfonie (chodzi oczywiście o e-portfel). Wiemy też, że testy nowego systemu trwają na obszarze kilku chińskich miast.

Zmiana stosunku G20 do cyfrowych walut

Podczas szczytu krajów G20 w 2019 r., jaki miał miejsce w Osace, przywódcy najważniejszych państwa na globie stwierdzili, że kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla stabilności monetarnej świata oraz że innowacje technologiczne mogą przynieść znaczne korzyści gospodarze. Jednak już w październiku urzędnicy i politycy mówili, że z kolei projekty pokroju stablecoinów stanowią poważne zagrożenie dla porządku publicznego i przepisów finansowych.

Nie jest jasne, jak jesienią br. ci sami ludzie spojrzą na kryptowaluty, gdy będą tworzyć ramy prawne dla rynku cyfrowych płatności.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion