za

Fundusz inwestycyjny z Hongkongu planuje zebrać 100 milionów USD na inwestycje w branżę kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jak podaje Bloomberg, w związku z tym, że Hongkong ponownie otwiera się na rynek kryptowalut, lokalni inwestorzy uruchamiają fundusz o wartości 100 milionów USD. Założeniem będzie inwestowanie w branżę cyfrowych aktywów i Web3.

Fundusz inwestycyjny z Hongkongu inwestuje w kryptowalutowe projekty

Nowy fundusz, ProDigital Future, zaczyna inwestować w projekty z rynku Web3, które są na wczesnym etapie rozwoju. Jego twórcy właśnie zakończyli półroczny okres zbierania funduszy. Obecnie posiadają 30 mln USD, ale do końca 2023 roku planują zebrać łącznie 100 mln USD.

Funduszem kierują Ben Ng, partner firmy SAIF Partners z siedzibą w Hongkongu, oraz Curt Shi, długoletni inwestor z rynku nowych technologii.

Shi powiedział dziennikarzom, że proces pozyskiwania funduszy przebiegał „stosunkowo płynnie”. Zauważył jednak, że inwestorzy ostrożnie podchodzą do lokowania pieniędzy w projekty z branży kryptowalut. Dowiedzieliśmy się też, że fundusz nie zamierza się ograniczać terytorialnie. Chce być też obecny w Australii i Singapurze, „a także w Europie i Stanach Zjednoczonych”.

Jak na razie udało się zainwestować w sześć projektów związanych z zasobami cyfrowymi.

Hongkong ma duże ambicje

Pod koniec 2022 r. rząd Hongkongu przedstawił swój własny projekt ustawy regulującej rynek kryptowalut. 20 lutego Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych Hongkongu opublikowała z kolei propozycję stworzenia systemu licencjonowania giełd kryptowalut. Ten ma zacząć obowiązywać już w czerwcu tego roku. Ma opierać się na procedurze licencyjnej. Każda firma, która będzie chciała wejść na rynek Hongkongu, będzie musiała spełnić kilka warunków wstępnych. Będzie przede wszystkim musiała zagwarantować bezpieczne przechowywanie aktywów oraz przestrzegać regulacji Know Your Customer i Anti-Money Laundering.

Na kryptowalutowe firmy otwierają się też chińskie banki. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Bank of Communications, Bank of China i Shanghai Pudong Development Bank są gotowe na współpracę z kryptowalutowymi firmami zarejestrowanymi w Hongkongu.

Wielu ekspertów jest zdania, że Hongkong docelowo stanie się dla całych Chin kryptowalutowym hubem, służącym do kupowania bitcoinów. Do tego napływ chińskiego kapitału może napędzić nową hossę na rynku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 730,22 USD-2,06%
Ethereum logo
EthereumETH
3488,33 USD-1,91%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,10 USD-2,75%
Solana logo
SolanaSOL
148,06 USD-4,45%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3487,57 USD-1,89%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,52%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,49%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,19%