za
ftx us chicago

FTX US otwiera nową centralę w Chicago i rozpoczyna program walki z biedą

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

FTX US otworzyło centralę w Chicago. Będzie też organizować program pilotażowy, w ramach którego będzie wspierać mieszkańców miasta, którzy muszą walczyć z ubóstwem.

FTX US w Chicago

FTX US, amerykański oddział giełdy kryptowalut FTX, otworzył swoją nową siedzibę w Chicago i ogłosił przy tym utworzenie programu pilotażowego, który zapewnia gwarantowany dochód i inne korzyści mieszkańcom miasta o niskich dochodach.

FTX US będzie współpracować z miastem Chicago i lokalną organizacją Equity and Transformation (EAT). Efektem tej kooperacji ma być sponsoring 100 mieszkańców Chicago, z których każdy otrzyma 500 USD miesięcznie, bezpłatne konto bankowe i kartę debetową Visa – wszystko za pośrednictwem platformy FTX. Do tego dojdzie edukacja finansowa. Całoroczna inicjatywa ma rozpocząć się jesienią tego roku.

Program został jednak ograniczony dla najuboższych mieszkańców z dzielnic Austin, Englewood i West Garfield Park. Istniejący program EAT, Chicago Future Fund, obecnie pomaga wspierać kwalifikujących się do niego mieszkańców West Garfield Park. Fundusze na nową inicjatywę mają pochodzić od Fundacji FTX, która tylko w 2022 roku planuje przeznaczyć ponad 100 milionów dolarów na programy charytatywne.

ftx us chicago

Całkowita zmiana życia

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, która uczestniczyła w otwarciu centrali FTX US, twierdzi, że program ma potencjał doprowadzenia do “całkowitej zmiany życia mieszkańców, którzy desperacko potrzebują pomocy”. Dodała, że ​​firmy z rynku fintech i kryptowalut, takie jak FTX US, mogą “rzucić wyzwanie tradycyjnym bankom i pożyczkodawcom”. Wskazała, że banki pobierają nierzadko bardzo wysokie opłaty za swoje usługi, co powoduje, że biedniejszych osób nie stać na korzystanie z takich rozwiązań.

Rynek kryptowalut ma możliwość przyspieszenia procesu włączenia finansowego, docierając [do potrzebujących osób] i przynosząc korzyści tym, którzy nie są ubankowieni, niedostatecznie bankowi lub nie korzystają z tradycyjnych usług finansowych, takich jak banki – zauważyła Lightfoot. – We współpracy z takimi firmami jak FTX US, moim celem jako burmistrza jest nagięcie łuku kryptowalutowego w kierunku kapitału własnego – dodała.

W wywiadzie udzielonym dla serwisu Decrypt, prezes FTX USA, Brett Harrison, powiedział, że program wykorzysta technologię firmy z korzyścią dla mieszkańców Chicago.

– Jest wielu ludzi, zwłaszcza w miastach, którzy historycznie zostali wykluczeni z systemu finansowego – powiedział. – Są ludzie, którzy nie mają dobrego lub potencjalnie żadnego dostępu do tradycyjnych usług bankowych. Muszą radzić sobie z takimi rzeczami, jak opłaty za debet lub niemożność sprawdzenia swoich sald w czasie rzeczywistym – dodał.

Uważa, że “dzięki technologii, którą zbudowaliśmy w FTX, mamy możliwość świadczenia niektórych z tych podstawowych usług finansowych ludziom w zasadzie bez żadnych kosztów”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności