za
Certyfikat dla kryptowalutowych influenreców.

Francja wprowadza certyfikat dla kryptowalutowych influencerów

zondacrypto bitcoin giveaway

Francja przedstawiła nieobowiązkowy Certyfikat Odpowiedzialnego Wpływu w Finansach dla influencerów z branży kryptowalut. Jest to kolejny z certyfikatów przygotowanych dla finfluencerów, czyli osób zajmujących się promocją branży finansowej i kryptowalutowej.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie odpowiedniej wiedzy na temat przepisów sektora finansowego. Władze Francji nie wymagają prawnie posiadania takiego certyfikatu, niemniej jednak z pewnością stanie się on standardem w branży.

Finfluencerzy z kolejnym certyfikatem – tym razem dla branży kryptowalut

Popularność kryptowalut sprawia, że coraz większa ilość influencerów wchodzi w branżę cyfrowych aktywów i promuje różne projekty korzystając z własnych zasięgów. Francja postanowiła stworzyć certyfikat, który będzie gwarancją wiedzy i znajomości francuskich przepisów finansowych. Nieobowiązkowy Certyfikat Odpowiedzialnego Wpływu w Finansach został rozszerzony o branże kryptowalutową 7 września przez dwóch francuskich regulatorów. Autorité des Marchés Financiers oraz Autorité de Régulation Professionnelle de la Publicité (ARPP) postanowiły opracować test oraz stworzyć certyfikat dla influencerów sektora kryptowalutowego.

Warto dodać, że Certyfikat Odpowiedzialnego Wpływu w Finansach został pierwotnie wprowadzony w 2021 przez ARPP. Ponad 1000 influencerów już go posiada. Teraz został on rozszerzony o branżę kryptowalut.

Kryptowalutowa influencerka z Francji.

W jaki sposób zdobyć certyfikat dla kryptowalutowych influencerów?

Aby zdobyć wspomniane formalne potwierdzenie swojej wiedzy z zakresu przepisów finansowych, należy przejść odpowiedni test. Składa się on z 25 pytań wielokrotnego wyboru, zaś wymaganą granicą zdania tekstu jest uzyskanie co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi.

W maju 2023 francuski senat wprowadził prawo zezwalające firmom kryptowalutowym na zatrudnianie influencerów z mediów społecznościowych w celach promocyjnych i reklamowych. Co ciekawe, w tym samym czasie w Wielkiej Brytanii weszło całkowicie odwrotne prawo. Brytyjscy influencerzy zostali ostrzeżeni, że promocja kryptowalutowych firm może podlegać karze nawet dwóch lat więzienia.

Choć francuski certyfikat dla finfluencerów nie jest obowiązkowym dokumentem, tak z pewnością stanie się standardem w branży finansów i kryptowalut. Francja bardzo skrupulatnie podchodzi do przepisów związanych z kryptowalutami, aby rynek ten był maksymalnie przejrzysty. Certyfikat dla influencerów z branży kryptowalut to kolejny krok w stronę popularyzacji cyfrowych aktywów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
ARPP Certyfikat Odpowiedzialnego Wpływu w Finansach finfluencerzy Francja kryptowaluty
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.