za
Ai Pin, czyli sztuczna inteligencja w kurtce.

Ai Pin, czyli zabójca smartfonów, trafi do sprzedaży już w październiku

Smartfon bez ekranu, to bardzo intrygujący projekt jednego z byłych projektantów marki Apple. Komentatorzy szybko nazwali urządzenie „zabójcą smartfonów”, ponieważ jego podstawą będzie sztuczna inteligencja.

Projekt błyskawicznie zrobił furorę w sieci, zaś data jego premiery została właśnie ujawniona. Co ciekawe, premiera Ai Pin, bo tak brzmi oficjalna nazwa urządzenia, odbędzie się w trakcie zaćmienia słońca.

Smartfon bez ekranu? Premiera Ai Pin już 14 października

Częstotliwość, z jaką współczesny człowiek patrzy w ekran smartfona jest tak duża, że wielu specjalistów zaleca pomiar czasu spędzonego przed urządzeniem. Nieustanne spoglądanie w ekran było punktem wyjścia dla projektantów urządzenia, które z marszu zostało nazwane zabójcą smartfonów. Mowa o projekcie Imrana Chaudhriego, czyli amerykańskiego inżyniera, który przez ponad 20 lat pracował dla Apple. To właśnie Chaudhri odpowiedzialny jest za charakterystyczny wygląd urządzeń firmy z Cupertino.

Kiedy Imran Chaudhri odszedł z Apple, postanowił skupić się na własnym projekcie. Tak powstał startup Humane, który kilka miesięcy temu zaprezentował światu innowacyjne urządzenie, które może zmienić naszą codzienność. Choć brzmi to pompatycznie, to Ai Pin faktycznie ma potencjał, by skutecznie oderwać współczesne społeczeństwo od ekranów.

Jest to niewielkich rozmiarów smartfon bez ekranu, który wyposażony jest w projektor i można go przypiąć do ubrania. Sprzęt obsługiwany jest zarówno za pomocą głosu, jak i gestów. Na viralowo odtwarzanej prezentacji z TedEx, Imran Chaudhri odbiera telefon od żony, kierując palec na swoją dłoń, na której wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rozmowy. Ai Pin posiada także wbudowany mikrofon, kamerę oraz głośnik, zaś wszystkimi podzespołami zarządza sztuczna inteligencja. Można z nią rozmawiać w czasie rzeczywistym i poprosić np. o wyszukanie najbliższego sklepu, przeczytanie składu batonika, czy napisanie maila.

Ai Pin jako wearable technology.

Czy wearables technology to przyszłość?

Sam Chaudhri określa AI Pin mianem urządzenia wykorzystującego Wearables Technology, czyli technologię uwalniającą nas od ekranów. Sztuczna inteligencja na której oparty będzie AI Pin ma przede wszystkim uczyć się na bieżąco przyzwyczajeń oraz znać choroby i schorzenia użytkownika. Dzięki temu wystarczy pokazanie batonika kamerze urządzenia, aby sztuczna inteligencja przestrzegła użytkownika o zawartych w nim alergenach. Ai Pin ma posiadać także funkcję tłumaczenia języka w czasie rzeczywistym.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności