za
cierpliwość

Frances Coppola: zmienność kursu BTC nie zniknie

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Portal Cointelegraph zorganizował debatę wideo, w której udział wzięli: bitcoionowa sceptyczka, Frances Coppola, i Mike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloombergu. Rozmowa toczyła się wokół tematu ekonomii Bitcoina i manipulacji rynkowych.

Frances Coppola vs. Mike McGlone

Coppola jest sceptyczna w kwestii kryptowalut. Nie wierzy w to, że ​​Bitcoin kiedykolwiek odniesie sukces jako magazyn wartości, a to ze względu na jego dużą zmienność kursu. To zjawisko jest według niej jest bezpośrednio powiązane z kwestią podażą cyfrowej waluty.

– Przy stałym tempie wzrostu podaży (…) jedyną rzeczą, która może dostosować się do zmian popytu, jest cena – wyjaśniła. Wahania popytu oznaczają, jej zdaniem, że zmienność cenowa  Bitcoina pozostanie z nami na stałe.

Z kolei analityk McGlone uważa, że ​​docelowo stała podaż Bitcoina doprowadzi do spadku zmienności ceny, ale musimy na to poczekać.

– Proste zasady rynkowe są takie, że masz podaż i popyt. Oba czynniki są niepewne. To właśnie powoduje zmienność – wyjaśnił. Jak jednak dodał, “zgodnie z prawami ekonomii zmienność Bitcoina powinna spaść”, ale dopiero za jakiś czas.

Uważaj na Tether!

Innym przedmiotem debaty były zarzuty dot. tego, że stablecoin Tether może być używany do manipulowania rynkiem Bitcoina. Według McGlone’a, te zarzuty „nie mają sensu”, biorąc pod uwagę to, że kapitalizacja rynkowa Tether to tylko niewielki ułamek wartości całego rynku Bitcoina.

– To tak, jakby powiedzieć, że mała rybka kopie wieloryba – argumentował.

Coppola nie zgodziła się z tym, wskazując, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina obejmuje ogromną liczbę coinów, które nie są w obiegu.

– To, na co Tether wpływa, to przepływ [kapitału] –  powiedziała – Myślę więc, że Tether może rzeczywiście zmieniać cenę [BTC] – dodała.

Frances Coppola to felietonista CoinDesk i niezależna publicystka. Wielokrotnie wypowiadała się na temat bankowości, finansów i ekonomii. Jej książka „The Case for People’s Quantitative Easing” wyjaśnia, w jaki sposób działa nowoczesna kreacja pieniądza i luzowanie ilościowe. Jest też zwolenniczką „helicopter money”, czyli rozwiązania ekonomicznego, które opiera się na rozdawaniu ludziom pieniędzy, celem wyjścia gospodarki z recesji.

Frances Coppola[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności