bill gates

Bill Gates zmienia stanowisko ws. Bitcoina na neutralne

Bitcoin

Bill Gates zmienił swoje stanowisko ws. Bitcoina. Miliarder wcześniej był niedźwiedzio nastawiony do pierwotnej kryptowaluty, jednak wraz z ostatnimi wzrostami jego opinia jest bardziej neutralna.

Bill Gates jest neutralny w stosunku do Bitcoina

Występując w Squawk Box CNBC w dniu 18 lutego, miliarder jasno stwierdził, że nigdy nie posiadał Bitcoina. Nie jest on jednak przeciwnikiem najstarszej waluty na świecie i jak sam twierdzi zachowuje neutralność. Mimo to, pomysł cyfrowego przenoszenia funduszy w celu obniżenia kosztów transakcji dobrze wróży Fundacji Billa i Melindy Gates. Używają oni cyfrowej platformy w krajach rozwijających się, jednak nie do unikania podatków lub popełniania nielegalnych czynów, a do transferu wartości.

Cena Bitcoina w momencie rozmowy z Gatesem znajdowała się na poziomie 51 800 USD. Teraz za jedną monetę musimy zapłacić już ponad 57 tys. dolarów. Sieć Bitcoin funkcjonuje cyfrowo i jest utrzymywana przez globalnie rozproszonych operatorów węzłów. Ich zaangażowanie daje platformie przewagę nad konkurencją, umożliwiając tani transfer środków bez pośredników. Ponadto, decentralizacja i stała podaż Bitcoina dają platformie i monecie unikalne właściwości w porównaniu do scentralizowanych wersji, które są stosunkowo drogie.

Bitcoin i ICO są spekulacyjne

Jeszcze trzy lata temu Bill powiedział, że jeśli będzie miał okazję, to będzie shortował Bitcoina. Przypadkowo, jego komentarz pojawił się zanim cena Bitcoina spadła do rekordowo niskich poziomów w 2018 roku. Miliarder powiedział, że inwestowanie w cyfrowe aktywo, które niczego nie produkuje, jest rodzajem teorii “większego głupca”. Dodał też, że jeszcze “bardziej spekulacyjnymi rzeczami” były ICO.

Jako klasa aktywów, nie produkujesz niczego, a więc nie powinieneś oczekiwać, że pójdzie w górę. Jest to rodzaj czystej ‘teorii większego głupca’. Zgadzam się, że shortowałbym je, gdyby istniał łatwy sposób, aby to zrobić. Bitcoin i ICO, wierzę całkowicie, że są to jedne z bardziej szalonych, spekulacyjnych rzeczy.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Bill Gates bitcoin btc microsoft

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.