Afgański influencer Farhan Hotak postanowił się stokenizować

Blockchain

Po upadku afgańskiego rządu sytuacja na miejscu jest tragiczna. Banki są zamknięte, wiele rodzin jest bez dachu nad głową, podstawowe […]

Po upadku afgańskiego rządu sytuacja na miejscu jest tragiczna. Banki są zamknięte, wiele rodzin jest bez dachu nad głową, podstawowe media zawodzą, zaś a na ulicach panuje bezprawie. Jednym z głównych problemów jest jednak brak gotówki. Nawet jeśli masz ją w banku, to nie masz do niej dostępu. Rozwiązanie znalazł pewien afgański influencer, Farhan Hotak.

Farhan Hotak emituje swój token personalny

Farhan Hotak to afgański influencer, który po tym, jak pomógł swojej rodzinie dotrzeć do granicy, postanowił zostać w kraju i pokazać światu, co tak naprawdę dzieje się na miejscu. Farhan jest entuzjastą kryptowalut, który od dawna edukuje Afgańczyków na temat bitcoina. Niestety w wyniku ostatnich wydarzeń jego konto na Instagramie, które miało ponad 25 tyś obserwujących, zostało zbanowane. Opierając się na swoich doświadczeniach, postanowił wydać własny token personalny na blockchainie i wykorzystać go do zwiększenia adopcji kryptowalut.

Farhan Hotak

Tokeny społecznościowe to nowo pojawiający się rodzaj walut, które napędzają społeczności i pomagają agregować wartość, której wcześniej nie można było upłynnić – tłumaczy youtuber Szczepan Bentyn. – Farhan stworzył swój token za pomocą nowej aplikacji społecznościowej Sapiency, w której influencerzy tokenizują się i tworzą społeczności obracające się wokół tokenów. Influencerzy publikują unikalne treści w aplikacji i tylko osoby z wystarczającą ilością ich tokenów mogą uzyskać do nich dostęp. Taki mechanizm buduje popyt na token za każdym razem, gdy influencer udostępnia treści – dodaje.

$HOTAK

Używając swojego tokena $HOTAK, Farhan zbiera pieniądze na niezbędny sprzęt, taki jak nowy smartfon, powerbanki, kamera lub mikrofon. W ten sposób będzie mógł tworzyć treści wyższej jakości i pokrywać swoje wydatki podczas podróży po Afganistanie. Społeczność, która buduje się wokół jego tokena, tworzy wraz z nim niejako własną gospodarkę, która daje mu wsparcie do realizacji jego celów.
Innym interesującym aspektem jest fakt, że Farhan będzie rozdawał swoje tokeny ludziom w Afganistanie, aby nauczyć ich korzystania z kryptowalut i wesprzeć ich finansowo.
Farhan Hotak jest obecnie na granicy z Pakistanem, przygotowuje się do kolejnej podróży, podczas której pokaże życie afgańskich uchodźców w obozach, w których się schronili. Warto dodać, że żadne media na świecie nie chcą tego pokazywać. Następnie uda się w podróż po różnych częściach Afganistanu, aby pokazać zachodzące zmiany w kraju, a tokeny społecznościowe będą istotną częścią tej podróży.

Tagi
afganistan Blockchain Farhan Hotak tokeny tokeny personalne

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.