za
akon city

Akon City utknęło w martwym punkcie? Co dalej z projektem znanego muzyka?

Binance Launchpool

Akon City, blockchainowe inteligentne miasto w Senegalu, którego pomysłodawcą i twórcą jest raper Akon, niestety przestało się rozwijać. I to pomimo szumnych zapowiedzi jego pomysłodawców.

Akon City się nie rozwija

Akon City miało być futurystycznym miastem inspirowanym wizją Marvela z filmu “Czarna Pantera”. Twórcy twierdzili, że będzie „latarnią innowacji i rozwoju społecznego” i ma wzmocnić gospodarki krajów Afryki Zachodniej i Senegalu. Według doniesień Agence France-Press, projekt nie jest jednak rozwijany. Dlaczego?

Akon przewidywał, że do 2024 r. miasto będzie mogło pochwalić się swoim posterunkiem policji, własnym centrum utylizacji odpadów, elektrownią słoneczną, centrum handlowym, szpitalem i szkołą. Całość miała zaś być gotowa do 2030 r.

Wydaje się, że mieszkańcy Senegalu coraz bardziej sceptycznie odnoszą się do Akon City. Wspomniana agencja prasowa cytuje np. mieszkańców miejscowości Mbiodene, które znajduje się koło Akon City. Ich nadzieje na wzrost zatrudnienia i rozwój działalności gospodarczej, który miał zostać napędzony projektem Akona, chyba okazały się płonne.

35-letni mieszkaniec Mbiodene, Jules Thiamane stwierdził, że twórcy miasta przyszłości “położyli kamień węgielny“, do tego doszły “przemówienia i obietnice”. Za tym wszystkim nie poszły jednak czyny.

akon city

Nadzieja umiera ostatnia

Jednak nie wszyscy zrezygnowali z Akon City. Prezes stowarzyszenia młodzieży wiejskiej Mbodiene, David Seck Sene, stwierdził, że on sam “wciąż ma nadzieję”, że miasto powstanie.

Z kolei Philomene Bamimba, szefowa lokalnego stowarzyszenia kobiet, podkreśliła korzyści ekonomiczne, jakie  może przynieść dla Mbodiene budowa Akon City. Jej zdaniem to wielka szansa dla miejscowości.

Paul Martin z amerykańskiej firmy inżynieryjnej KE International – przedsiębiorstwa, które wygrało kontrakt na budowę tego miasta przyszłości – zapewnił, że na ten projekt zebrano ponad 4 miliardy dolarów. Ujawnił, że kenijski przedsiębiorca, Julius Mwale, jest głównym inwestorem. Przewiduje się, że budowa rozpocznie się w październiku po zakończeniu budowy innego miasta w Kenii, również finansowanego przez Mwale.

Martin dodał, że pierwsze 12 miesięcy pracy nad Akon City obejmowało „planowanie, zatwierdzanie, pozyskiwanie i rekrutację podwykonawców”.

Według Banku Światowego ponad jedna trzecia 16-milionowej populacji Senegalu żyje obecnie poniżej granicy ubóstwa.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 589,33 USD-2,96%
Ethereum logo
EthereumETH
3472,11 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,59 USD-3,43%
Solana logo
SolanaSOL
147,03 USD-5,23%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3471,65 USD-2,76%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,40%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,55 USD2,45%