Kryptowaluty

Facebook: co wydarzy się 18 czerwca?

Media technologiczne i kryptowalutowe żyją od kilku dni tematem cyfrowej waluty LibraCoin. Facebook ma zaprezentować jej szczegóły już 18 czerwca. […]

Data publikacji: 16 czerwca 2019

bitbay

Media technologiczne i kryptowalutowe żyją od kilku dni tematem cyfrowej waluty LibraCoin. Facebook ma zaprezentować jej szczegóły już 18 czerwca. Portal The Block opublikował więcej informacji na temat tego, co ma mieć miejsce w najbliższy wtorek.

Ponoć gigant mediów społecznościowych Facebook zaprezentuje 18 czerwca Stowarzyszenie Libra, które będzie obsługiwać system kryptowaluty Libra. Według doniesień, będzie ono miało swoją siedzibę w Genewie. Podczas wspomnianego wydarzenia firma ma również uruchomić testnet swojego blockchaina.

System LibraCoin

The Block twierdzi, że coiny Libra będą hostowane na dedykowanym łańcuchu bloków i wspierane przez rezerwę walutową Stowarzyszenia Libra. Rezerwa ma być koszykiem paru walut i „prawdziwych aktywów”, co powinno zgodnie z ideą gwarantować „stabilność [kursu], niską inflację, globalną akceptację i wymienialność [na towary i usługi]”.

Portal dodaje, że oprogramowanie leżące u podstaw sieci będzie otwarte i oparte na licencji Apache 2.0. Gigant mediów społecznościowych ma nadzieję, że system pomoże w realnym życiu ludziom bez dostępu do systemu finansowego. Wreszcie, zgodnie z mediami, firma oświadczyła również, że zamierza skupić się na działaniu zgodnie z wszelkimi przepisami:

„Współpraca (…) z sektorem finansowym, w tym z organami regulacyjnymi i ekspertami z różnych branż, to jedyny sposób na zapewnienie zrównoważonego, bezpiecznego i zaufanego systemu (…).”

Jak donosiły media na początku tego miesiąca, wiele źródeł spodziewało się, że Facebook uruchomi swoją kryptowalutę już 18 czerwca.

Kto współpracuje z Facebookiem?

Niedawno w sieci pojawiły się wiadomości o tym, że Facebook rzekomo przypieczętował współpracę z kilkunastoma firmami w związku z projektem kryptowaluty. Każdy z tych podmiotów wniósł do projektu 10 milionów dolarów. W zamian będzie mógł zarządzać pojedynczym węzłem w sieci Libra.

Jeśli medialne informacje są prawdziwe, z Facebookiem współpracują: Kiva, Booking Holdings, Andressen Horowitz, Farfetch, Iliad, MasterCard, Uber, PayU, Marcado Pago, Coinbase, PayPal, Creative Destruction Labs, Bison Trails, Calibra, Xapo, Anchorage, Spotify, eBay, Stripe, Lyft, Visa, Thrive Capital, Ribbit Capital, Union Square Ventures, Vodafone, Mercy Corps i Women’s World Banking.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion