Euronet ograniczył wypłaty gotówki z bankomatów

Wiadomości

Jak się okazuje, w sieci bankomatów Euronet ponownie ustanowiono limit dla jednorazowej wypłaty gotówki. Informację tę

Jak się okazuje, w sieci bankomatów Euronet ponownie ustanowiono limit dla jednorazowej wypłaty gotówki. Informację tę potwierdziło już też biuro prasowe spółki. Z urządzeń nie wypłacicie więcej niż… jedyne 1000 zł. Jaki jest tego powód? Czy w Polsce zaczyna już brakować gotówki?

Euronet ograniczył wypłaty środków

Sprawę skomentowała dla PRNews Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska:

„Z uwagi na znaczny wzrost liczby wypłat gotówki w ostatnich miesiącach, 16 marca 2020 roku wprowadziliśmy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN. Limit obowiązuje w bankomatach i wpłato-bankomatach dla transakcji wypłaty gotówki wykonywanej kartą lub zbliżeniowo. Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki.”

Czy to tak naprawdę znak, że w kraju zaczyna brakować gotówki, którą można uzupełniać bankomaty? Ponoć nie…

„Nie ma problemu z brakiem gotówki w polskim systemie bankowym i dostawami gotówki do bankomatów. Oczywiście w każdym bankomacie może na chwilę zabraknąć pieniędzy, jeśli będzie duże zainteresowanie wypłatami gotówki, ale są to sporadyczne przypadki. Trzeba jednak pamiętać, że poza bankomatami sieci banków działają również urządzenia należące do niezależnych operatorów”

– wyjaśnił w z kolei w rozmowie z „Faktem” Przemysław Barbrich, rzecznik Związku Banków Polskich.

To nie pierwsza taka blokada…

euronetNie jest to pierwszy raz, kiedy operator Euronet wprowadza tego typu blokadę. Coś podobnego doświadczyliśmy już kilka lat temu. Wtedy chodziło jednak jedynie o obniżenie kosztów utrzymania sieci. Dla właściciela bankomatu korzystniejsza jest bowiem sytuacja, kiedy klienci pobierają często mniejsze kwoty. Od każdej wypłaty pobierana jest bowiem stała opłata.

Teraz klienci Euronetu nadal mogą pobierać wyższe kwoty, ale muszą je rozbić na kilka wypłat. Jeśli np. chcecie wypłacić 10 000 zł musicie wypłacić 10 raz 1000 zł. Jest to jednak niezbyt wygodne, zwłaszcza jeśli chcemy skorzystać z bankomatu, który cieszy się duża popularnością i tym samym tworzymy dużą kolejkę…

Pamiętajcie, że w przypadku bitomatów, które są dostępne na polskim rynku, nie macie takich ograniczeń.

Tagi
bankomat Bitomaty Euronet

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.