Donald Trump podpompował kurs Bitcoina

Kurs Bitcoin

O 23:05 UTC w poniedziałek (1 czerwca), 15 minut po tym, jak prezydent Donald Trump skończył wyjaśniać (podczas przemówienia w […]

O 23:05 UTC w poniedziałek (1 czerwca), 15 minut po tym, jak prezydent Donald Trump skończył wyjaśniać (podczas przemówienia w Białym Domu), w jaki sposób zamierza zatrzymać trwające w kraju zamieszki, cena Bitcoina po raz pierwszy od 7 maja wzrosła powyżej 10 000 USD. To nie pierwszy raz, gdy słowa prezydenta USA wpływają na kurs kryptowaluty.

Donald Trump idzie na wojnę

W Stanach Zjednoczonych trwają zamieszki, jakie rozpoczęły się po śmierci George’a Floyda.

„Wszyscy Amerykanie są słusznie oburzeni (…) śmiercią George’a Floyda… Ale nie możemy dopuścić, aby słuszne okrzyki i pokojowi protestujący zostali zagłuszeni przez gniewny tłum”

– zauważył prezydent USA.

„Największymi ofiarami zamieszek są kochający pokój obywatele (…). Będę walczył o waszą ochronę. Jestem prezydentem oraz sojusznikiem protestujących w pokojowy sposób”

– grzmiał Trump.

Dodał, że w USA za zamieszkami stoją „anarchiści, brutalne tłumy, podpalacze, rabusie, przestępcy, Antifa”.

„Dlatego jak prezydent podejmuję natychmiastowe działania w celu powstrzymania przemocy i przywrócenia bezpieczeństwa w USA. Mobilizuję wszystkie dostępne zasoby federalne – cywilne i wojskowe – w celu powstrzymania zamieszek i grabieży”

– zapowiedział.

Prezydent Trump zakończył swoje przemówienie o 22:50 UTC, kiedy to rozpoczęła się gwałtowna podwyżka cen BTC. Kurs wzrósł powyżej 10 000 USD około 15 minut po zakończeniu przemówienia prezydenta.

Spadki latem 2019 r. to wina Trumpa

donald trumpNiemal równy rok temu, w lipcu 2019 r., miało miejsce podobne zjawisko. 13 i 14 lipca cena Bitcoina spadła o 15 proc. i 15 lipca testowała poziomy poniżej 10 000 USD, wtedy najniższe od początku miesiąca. Zdaniem Bloomberga winnym spadków był właśnie Donald Trump, który krytykował rynek kryptowalut w nawiązaniu do pomysłów Facebooka dot. Libry.

Poinformował na Twitterze, że „nie należy do fanów Bitcoina oraz innych kryptowalut, które nie są pieniądzem i których wartość jest mocno zmienna, bazując na słabych podstawach”. Dodał, że cyfrowe waluty służą terrorystom i przestępcom.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc kurs cena btc kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.