za
binance coin

Ethereum w końcu osiąga ATH!

2021-01-19
Ethereum
Binance Launchpool

Długie oczekiwanie w końcu się skończyło. Ethereum zdołało przełamać swoje ATH!

Ethereum z nowym ATH

W tym momencie nie wydaje się być zaskoczeniem, że ETH złamało swoje ATH. W końcu w ciągu ostatnich kilku miesięcy jego cena stale rosła, a zwłaszcza od początku 2021 roku.

Wzrost ETH był imponujący. Jeszcze 1 stycznia kryptowaluta kosztowała zaledwie 740 dolarów. Dzisiaj za jedną monetę musimy zapłacić powyżej 1400 USD, co oznacza imponujący 93-procentowy wzrost.

Oczywiście, kamień milowy nie został zdobyty bez problemowo. W dniach 10 i 11 stycznia kryptowaluta spadła ze szczytu na poziomie 1352 dolarów do 937 USD – spadek o około 30%. Ci, którzy twardo hodlowali swoje monety, zostali jednak hojnie wynagrodzeni, gdyż od tego czasu kryptowaluta wzrosła do obecnego ATH.

Co spowodowało wzrosty Ethereum?

Na wzrosty Ethereum wpływ miało bez wątpienia kilka różnych czynników. Pierwszym, a być może najważniejszym powodem jest branża zdecentralizowanych finansów.

DeFi przeżywa boom. Łączna wartość zablokowana w różnych protokołach to około 25 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o około 4500% od kwietnia ubiegłego roku. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. W 2020 roku byliśmy świadkami stworzenia tętniącego życiem ekosystemu z tysiącami protokołów, posiadających własne, rodzime kryptowaluty. Zdecydowana większość z nich działa w sieci Ethereum, napędzając popyt na ETH. DeFi uwydatniło jednak również niektóre z problemów blockchaina np. problemy ze skalowalnością. W pewnym momencie opłaty transakcyjne stały się tak wysokie, że wielu twierdziło, iż DeFi jest opłacalne tylko dla większych inwestorów.

To prowadzi nas do punktu numer dwa – Ethereum 2.0 – rozwiązania problemu wysokich opłat i zapchanej sieci. Wraz z uruchomieniem Ethereum 2.0, sieć przejdzie na algorytm Proof of Stake (PoS). W grudniu oficjalnie rozpoczęła się Faza 0. Był to ogromny kamień milowy i choć do uruchomienia usprawnionej sieci może minąć jeszcze kilka lat, to z pewnością odegrała ona pewną rolę w cenie ETH.

Aktualny kurs Ethereum i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić ETH i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 639,33 USD-2,70%
Ethereum logo
EthereumETH
3473,29 USD-2,64%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,11%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
601,65 USD-3,25%
Solana logo
SolanaSOL
147,24 USD-5,08%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3471,95 USD-2,66%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,96%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,19%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,55 USD2,66%