Wiadomości

Ethereum przebiło poziom 400 USD

Kurs Ethereum przebił barierę 400 USD. W momencie pisania tych słów za 1 ETH należy zapłacić 429 USD, czyli ok. […]

Data publikacji: 14 sierpnia 2020

bitbay

Kurs Ethereum przebił barierę 400 USD. W momencie pisania tych słów za 1 ETH należy zapłacić 429 USD, czyli ok. 10 proc. więcej niż dobę wcześniej. Para ETH/BTC wzrosła o ponad 7 proc.

Ethereum po 400 USD

„Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że cena ETH wzrost od połowy lipca br. o niemal 72 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg aprecjacji wynosił niemal 81 proc.). Wskutek tak znacznych wzrostów, rynek pokonał dwa techniczne opory w wysokości 250 USD oraz 285 USD i dotarł aż w okolice wskazywanej przeze mnie przed tygodniem bariery 400 USD, co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2018 roku”

– sygnalizowali parę dni temu analitycy giełdy Coinquista.

„Na interwale tygodniowym dostrzec można, że jest to niezwykle istotny opór, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 500 USD, 620 USD, bądź nawet 800 USD”

– prognozowali dalej.

Teraz okazuje się, że kurs ETH przebił ostatecznie poziom 400 USD i dziś za 1 coina projektu trzeba już zapłacić ok. 430 USD. To najwyższa cena od 2 lat.

Opłaty w sieci

ethereum 400Warto jednak dodać, że w tle tych wzrostów dzieje się coś bardzo niebezpiecznego dla projektu. Jak podaje BitInfoCharts średnia opłata transakcyjna w blockchainie ETH wynosi obecnie 5,5 dolara, co stanowi aż 65-krotny wzrost w stosunku do dnia 1 stycznia, kiedy to wynosiła ona tylko 0,0845 USD.

Powyższe jednak nikogo nie zraża. Gdy opłaty Ethereum rosną do absurdalnych poziomów, liczba transakcji ETH nadal rośnie. Do tego wraz z tą wartością rośnie kurs. Jak sugerowaliśmy wczoraj, oznacza to, że popyt na Ethereum jest bardzo wysoki i można się w nim doszukać prawdziwej użyteczności. Coś zgoła innego miało miejsce podczas bańki z 2017 roku. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.