za

Elon Musk twierdzi, że SBF przekazał Demokratom ponad 1 mld USD. “Gdzie są te pieniądze?”

2022-12-04
Wiadomości
Binance Launchpool

Elon Musk samodzielnie wciela w życie swoją wizję Twittera jako “najdokładniejszego źródła informacji”. Według CEO Tesli (i nie tylko) mainstreamowe media “rozwadniają” temat FTX i CEO giełdy Sama Bankmana-Frieda (SBF), zatajając prawdziwą skalę korupcji, związanej z upadkiem FTX.

Elon Musk zadaje niewygodne pytania

Elon Musk twierdzi, że wsparcie partii Demokratów przez SBFa opiewało na znacznie większą kwotę niż wcześniej przypuszczano. Naturalnie nasuwa się więc pytanie, co z resztą tych pieniądzy?

Najprawdopodobniej nie padły jeszcze ostatnie słowa w sprawie SBFa, który jest odpowiedzialny za niezgodne z prawem wykorzystywanie środków klientów giełdy FTX i Alameda Research oraz inne podejrzane praktyki. Will Manidis, CEO platformy opieki zdrowotnej ScienceIO, zauważył, że SBF osiągnął “jedno z najwyższych ROI wszechczasów” przez “dotację 40 mln USD aby nie zostać zamkniętym w więzieniu za kradzież ponad 10 mld USD”.

Elon Musk, twierdzi jednak, że SBF prawdopodobnie przekazał jako dotację dla Demokratycznych kandydatów ponad 1 mld USD. Delikatnie mówiąc, jest to o wiele więcej niż wspomniane wcześniej 40 mln USD.  Musk dodaje również “te pieniądze gdzieś się podziały, zatem gdzie?”.

Być może nieco więcej światła na tę sprawę rzucą wyniki przesłuchania SBFa, które odbędzie się 13 grudnia. Wielu przedsiębiorców, m.in. prezes Polygon, Ryan Wyatt, jest zaskoczona opieszałością działań w tej sprawie. Mike Novogratz uważa natomiast, że SBF powinien trafić za kratki. Opinia publiczna, szczególnie osób związanych z krypto, otwarcie krytykuje wszelki próby wybielenia SBFa, jak te, które miały miejsce podczas jego publicznego okazywania skruchy na konferencji 30 listopada.

SBF okazuje skruchę, i…

Przypomnijmy, że na konferencji DealBook Summit SBF po raz pierwszy publicznie opowiadał o tym co zaszło i okazywał skruchę. Niestety samo słowo “przepraszam”, nie sprawi, że życiowe oszczędności wrócą do ich właścicieli w cudowny sposób. W trakcie przemówienia SBF prezentował się w roli ofiary, a na koniec otrzymał salwy oklasków od widzów – ciekawe ilu z byłych użytkowników FTX było na miejscu i wiwatowało?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności