za
charles hoskinson

Elon Musk powinien zaakceptować ADA – mówi Charles Hoskinson

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Charles Hoskinson – założyciel Cardano – stwierdził, że rodzima kryptowaluta projektu ADA jest jednym z najbardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska aktywów cyfrowych. Ponadto uważa on, że Tesla (TSLA) powinna ją wybrać, jeśli naprawdę zależy jej na zrównoważonym podejściu do środowiska.

Tesla powinna zdecydować się na Cardano (ADA)

W ostatnim wywiadzie z Lexem Fridmanem, Charles Hoskinson podkreślił korzyści płynące z jego platformy proof-of-stake Cardano. Zauważył, że system PoS jest znacznie lepszy pod względem zużycia energii w porównaniu do swoich rywali. Co więcej, stwierdził, że Cardano i jego natywne cyfrowe aktywo powinny być pierwszym wyborem dla Tesli:

Jeśli naprawdę zależy im na alternatywnej energii, zrównoważonym rozwoju, redukcji emisji dwutlenku węgla i neutralności węglowej, nie możesz być w systemie, w którym nie ma wbudowanego mechanizmu ograniczającego zużycie energii.

Jako firma zajmująca się alternatywną energią, Hoskinson stwierdził, że Tesla powinna skupić się na najbardziej zielonych kryptowalutach, takich jak ADA, a nie na wysoko energochłonnym Bitcoinie. Oprócz szkód ekologicznych, które powoduje, według założyciela Cardano pierwotnej kryptowalucie brakuje wielu innych cech:

Bitcoin jest najmniej programowalny ze wszystkich kryptowalut i jeśli chcesz robić ciekawe, seksowne i unikalne rzeczy, po prostu nie ma prawdziwego sposobu, aby to zrobić.

Hoskinson zaznaczył jednak, że wszystkie projekty kryptowalutowe są eksperymentem i kryją w sobie ryzyko. Nawet jeśli Cardano odniósł ostatnio znaczący sukces, nie jest w 100% pewne, że w przyszłości spełni swoje cele.

Cardano jest lepsze niż Ethereum

To nie jest pierwszy raz, kiedy Charles Hoskinson wywyższa Cardano nad jego rywali. Pod koniec maja skrytykował on sieć Ethereum, nazywając ją przereklamowaną i wskazując na brak istotnych cech. Następnie ujawnił swoje trzy powody, dla których Cardano jest lepszym projektem.

Po pierwsze, Cardano może działać z metadanymi, a także z automatyczną regulacją. Jego zdaniem Ethereum może jedynie przetwarzać inteligentne kontrakty, podczas gdy jego rywal może to robić z zarządzaniem i zgodnością.

Po drugie, Ethereum nigdy nie współpracowało z lokalnymi rządami krajów rozwijających się, aby przynieść korzyści ich obywatelom, podczas gdy Cardano zrobiło to w Etiopii, Tanzanii i Gruzji.

Po trzecie, Hoskinson zaopiniował, że Ethereum ma bardzo zagmatwaną strukturę, a nadchodzące wydanie ETH 2.0 doprowadzi do upadku całej sieci:

Przede wszystkim Ethereum zabija samo siebie. Zastępują Ethereum przez Ethereum 2.0. W końcu ETH 2.0 zabije ETH 1.0.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności