Charles Hoskinson: projekty Ethereum są jak zabawki dla dzieci

2021-03-15 Ethereum

Założyciel i dyrektor generalny IOHK, Charles Hoskinson, ujawnił, że ok. 100 firm może przenieść się z sieci Ethereum do Cardano. […]

Założyciel i dyrektor generalny IOHK, Charles Hoskinson, ujawnił, że ok. 100 firm może przenieść się z sieci Ethereum do Cardano. Przyznał to w niedawnym wywiadzie dla Bloomberga. Dodał, że projekty oparte na Ethereum, są jak zabawki dla dzieci.

Charles Hoskinson: aż 100 firm woli nas od Ethereum

Okazuje się, że w gronie firm, które mogą wybrać Cardano, są naprawdę znane marki. To m.in. SingularityNET, czyli spółka zajmująca się sztuczną inteligencją i stojąca za produkcją humanoidalnego robota Sophia. Ponoć „poważnie dyskutowała” o migracji do sieci Cardano. Byłby to spory sukces wizerunkowy.

W środowisku czasem jednak krytykuje się Cardano. Niektórzy twierdzą, że to vaporware, czyli nieukończone oprogramowanie. Nic Carter z Coin Metrics wskazuje, że aktualnie żadna aplikacja nie wiąże się z blockchainem Cardano.

Nie znam ani jednej popularnej aplikacji wdrożonej na Cardano, ani nie widziałem entuzjazmu dla tej platformy wśród programistów powiedział.

Charles HoskinsonProjekty oparte na Ethereum są jak zabawki dla dzieci?

Niezrażony atakami Hoskinson uważa, że ​​jego blockchain jest nieskończenie bardziej wydajny niż sieć Ethereum. Ignoruje też niewątpliwe sukcesy projektu Vitalika Buterina.

– Nie obchodzą mnie [takie projekty jak] Uniswap, CryptoKitties i inne takie rzeczy. To bańki, które pojawiają się i znikają, jak Pet Rocks i Beanie Babies – powiedział.

Pet Rocks i Beanie Babies to popularne zabawki dla dzieci. Pet Rock powstało w 1975 roku. Sprzedawano je jak żywe zwierzęta, w niestandardowych pudełkach kartonowych, wyposażonych w słomkę i otwory do oddychania. Dziś uchodzą jednak tylko za kolekcjonerskie gadżety.

Z kolei Beanie Babies to linia pluszowych zabawek stworzona przez amerykańskiego biznesmena H. Ty Warnera, popularna w latach 80.

Powyższe słowa można uznać za niepotrzebne złośliwości. Warto jednak dodać, że chociaż Cardano wciąż jest dalekie od tego, aby stać się głównym narzędziem dla rządów czy dużych firm, 33-letni Hoskinson osiągnął już status celebryty. Twierdzi że fani rozpoznają go na lotniskach i otrzymuje od nich mnóstwo maili.

Co do Ethereum, sieć może pokazać swój potencjał, gdy wdrożone zostanie Ethereum 2.0, czyli nowa wersja platformy.

Tagi
Blockchain Cardano ETH Ethereum technologia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.