za
Fidelity Investments

SEC znowu opóźnia wniosek VanEck o Bitcoinowy ETF

Binance Launchpool

Globalny menedżer inwestycyjny VanEck będzie musiał jeszcze poczekać na odpowiedź SEC w sprawie swojego wniosku o Bitcoinwowy ETF z początku tego roku. Drugie opóźnienie Komisji ma na celu umożliwienie innym zainteresowanym stronom wypowiedzenie się, czy taki produkt będzie miał trwały charakter.

SEC nie podjął jeszcze decyzji

Po uprzednim anulowaniu swoich poprzednich prób, VanEck złożył w marcu tego roku kolejny wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o uruchomienie Bitcoin ETF. Agencja początkowo odłożyła decyzję z kwietnia na czerwiec. Jednak najnowsze zgłoszenie z 16 czerwca pokazało, że Komisja nie podjęła jeszcze decyzji.

W dokumencie tym czytamy, że SEC “poszukuje i zachęca zainteresowane osoby do przedstawienia komentarzy” na temat wniosku. Dokładniej rzecz ujmując, strony te powinny wypowiedzieć się na temat “przydatności Bitcoina jako aktywa bazowego dla produktu giełdowego”.

Ponadto Komisja chce wiedzieć, czy taki produkt byłby “podatny na manipulację”. W komunikacie możemy przeczytać:

Jakie są ogólne poglądy komentatorów na temat tego, czy propozycja Giełdy ma na celu zapobieganie oszustwom i manipulacjom? Jakie są poglądy komentatorów ogólnie w odniesieniu do płynności i przejrzystości rynków bitcoinów, podatności rynków bitcoinów na manipulację?

Wszystko, aby chronić inwestorów

Agencja powiedziała, że potrzebuje tych informacji, ponieważ stara się tylko “chronić inwestorów i społeczeństwo”.

Osoby, które chciałyby skomentować propozycję BTC ETF mają 21 dni od momentu pojawienia się postanowienia w Rejestrze Federalnym oraz 35 dni od publikacji w rejestrze obaleń.

Warto zauważyć, że podczas gdy USA nadal odmawia zatwierdzenia Bitcoin ETF, to jednak północny sąsiad (Kanada) zezwolił już na trzy w tym roku. Wstępne wyniki są dość obiecujące, gdyż w ciągu zaledwie kilku miesięcy zgromadziły one ponad 1 miliard dolarów w AUM.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności