Stanley Druckenmiller: system oparty na kryptowalutach to przyszłość

Blockchain Ekonomia Wiadomości

Miliarder Stanley Druckenmiller uważa, że ​​w przyszłości jakiś rozproszony system finansowy oparty na kryptowalutach może zastąpić dolara amerykańskiego jako światową […]

Miliarder Stanley Druckenmiller uważa, że ​​w przyszłości jakiś rozproszony system finansowy oparty na kryptowalutach może zastąpić dolara amerykańskiego jako światową walutę rezerwową.

Stanley Druckenmiller: to może być początek końca dolara

Menedżer funduszu hedgingowego i miliarder Stanley Druckenmiller uważa, że system oparty na kryptowalutach zastąpi dolara amerykańskiego w roli globalnej waluty rezerwowej. Skonkretyzował, że chodzi mu o „jakiś system księgowy wymyślony przez ludzi z MIT, Stanford lub innej szkoły inżynierskiej, który jeszcze się nie powstał, [ale] który mógłby zastąpić dolara na całym świecie.”

W czasie wywiadu, jakiego udzielił Squawk Box CNBC, Druckenmiller zauważył, że kryptowaluty są często promowane jako zabezpieczenie przed inflacją, która ostatnio stała się bardziej istotna. Twierdził, że kilka lat temu nie chciał inwestować w BTC, bowiem nie widział dla niego zastosowania. Teraz jest jednak zdania, że problemem są ciągłe bodźce finansowe ze strony rządu.

No cóż, problem został wyraźnie zidentyfikowany. To Jerome Powell i reszta świata oraz bankierzy centralni. Brakuje zaufania. Tak więc szukam rozwiązania tej kwestii – wyjaśnił.

Stanley Druckenmiller

Nowy kryptoinwestor

Druckenmiller podobno zainwestował w Bitcoina na początku tego roku. Teraz powiedział, że jest mało prawdopodobne, by jakaś kryptowaluta prześcignęła Bitcoina w roli największego magazynu wartości na rynku blockchaina.

– Bardzo trudno będzie prześcignąć Bitcoina w roli magazynu wartości, ponieważ to coś z kilkunastoletnią marką, istnieje wystarczająco długo i oczywiście jest ograniczona podaż – dodał.

Druckenmiller zauważył, że chociaż Ethereum jest liderem na rynku budowania inteligentnych kontraktów, nie uważa, by ETH miało stać się rywalem dla BTC. Uważa, że ​​następne pokolenie programistów prawdopodobnie ulepszy obecną technologię blockchain, pozostawiając obecne rozwiązania w tyle. Dodał, że konkurencja „będzie brutalna”.

Druckenmiller wszedł też na temat dolara i walut fiat. Jego zdaniem poza dolarem żadna waluta fiducjarna nie zostanie globalną walutą. Jak wyjaśnił, „Europa to kompletny bałagan”. To dyskwalifikuje więc euro. Może zasady gry zmieni juan? Miliarder także w to nie wierzy.

– Kto zaufa Chińczykom? – powiedział.

Tagi
Blockchain dolar Stanley Druckenmiller waluty cyfrowe waluty rezerwowe

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.