za

Afryka chce płacić kryptowalutami

Według nowego raportu  Mastercard, pandemia covid-19 pomogła rozpowszechnić wykorzystanie kryptowalut, zwłaszcza w trzech krajach w Afryce – w Nigerii, Kenii i RPA. Z dokumentu wynika też, że większa liczba konsumentów z tych krajów „prawdopodobnie użyje jednej nowej metody płatności w nadchodzącym roku”.

Afryka a płatności: więcej respondentów planuje płacić kryptowalutami

Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej między 26 lutego a 10 marca 2021 r., znaczna liczba respondentów z tych krajów planuje korzystać z kryptowalut w nadchodzącym roku. Na przykład w Nigerii, która niedawno zakazała bankom obsługi firm z branży kryptowalutowej, 65% respondentów planuje płacić za pomocą kryptowalut.

Natomiast około 43% respondentów z Kenii zasygnalizowało zamiar korzystania z kryptowalut podczas dokonywania płatności. Republika Południowej Afryki (41%) ma najmniejszą liczbę konsumentów, którzy planują korzystać z kryptowalut w nadchodzącym roku.

Komentując rosnące zapotrzebowanie na takie nowe metody płatności, Raghav Prasad, prezes oddziału w Mastercard, powiedział:

Pandemia sprawiła, że ​​zaczęliśmy myśleć inaczej, częściowo z konieczności. Aby zapewnić wybór i elastyczność, której konsumenci potrzebują – i coraz częściej oczekują – sprzedawcy detaliczni na całym świecie muszą oferować szereg łatwo dostępnych i zawsze aktywnych rozwiązań płatniczych.

Prasad dodaje, że w miarę przyspieszania długoterminowych zmian w transakcjach konsumenckich i metodach płatności, Mastercard „będzie nadal współpracować z handlowcami, fintechami i partnerami bankowymi, aby szybko wprowadzać innowacje w opcjach płatności”.

afryka płatności

Kenijczycy lepiej przystosowują się do zmian

Według badania Mastercard, aż 99% respondentów z Kenii twierdzi, że rozważy korzystanie z nowych opcji płatności, takich jak narzędzia biometryczne, waluty cyfrowe i kody QR. Republika Południowej Afryki nie jest daleko w tyle z wynikiem 95%.

Jeśli chodzi z kolei o zwiększony dostęp do różnych nowoczesnych metod płatności, 96% kenijskich konsumentów stwierdziło, że „mają teraz dostęp do większej liczby sposobów płatności w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku”. Zarówno w RPA, jak i Nigerii tylko 86% odpowiedziało twierdząco na podobne pytanie. Z drugiej strony aż 81% respondentów z Kenii stwierdziło, że płatności cyfrowe pomogły im zaoszczędzić pieniądze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 538,65 USD-0,84%
Ethereum logo
EthereumETH
3906,77 USD3,82%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,80 USD0,23%
Solana logo
SolanaSOL
164,86 USD-0,72%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3905,14 USD3,78%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,87%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-3,68%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,38 USD0,17%