Czy Tesla zaakceptuje DOGE za swoje samochody?

Kryptowaluty

Prezes Tesli, Elon Musk, po raz kolejny zamieszał w przysłowiowym „gołębim gnieździe”, publikując kolejny tweet na temat Dogecoina (DOGE). Ankieta […]

Prezes Tesli, Elon Musk, po raz kolejny zamieszał w przysłowiowym „gołębim gnieździe”, publikując kolejny tweet na temat Dogecoina (DOGE).

Ankieta dot. płatności w DOGE za samochody Tesli

We wtorek Musk przeprowadził na Twitterze ankietę, w której zapytał respondentów, czy chcą, aby Tesla akceptowała Dogecoin jako metodę płatności.

Ankieta, opublikowana o 8:00 rano UTC, zebrała ponad 400 000 odpowiedzi w ciągu pierwszych 10 minut i w momencie pisania tego tekstu jest już prawie na granicy 1 miliona. Sonda Muska na Twitterze będzie trwała 24 godziny i może być zapowiedzią dodania przez firmę popularnego meme coina jako metody płatności za jej pojazdy elektryczne.

Zwolennicy Dogecoina już wcześniej namawiali prezesa Tesli do dodania kryptowaluty inspirowanej Shiba Inu do listy akceptowanych metod płatności. I tym razem odpowiedzi na ankietę były w przeważającej większości pozytywne. Około 78% respondentów poparło akceptację płatności Dogecoin przez Teslę.

DOGE znowu rośnie

Zgodnie z oczekiwaniami, tweet Muska spowodował znaczącą reakcję na cenę Dogecoina. Token DOGE odnotował nagły wzrost ceny, który zbiegł się w czasie z publikacją ankiety.

Dogecoin wzrósł od początku roku o ponad 10 600%. Na początku maja wydawało się, że dzięki gorącemu rynkowemu entuzjazmowi, osiągnie on poziom 1 dolara. Entuzjazm związany z Dogecoinem był tak duży, że według Google Trends, zainteresowanie wyszukiwaniem DOGE po raz pierwszy przebiło Bitcoina.

Wtorkowy tweet jest najnowszym łączącym Dogecoin z jedną z firm Muska. Dwa dni wcześniej Geometric Energy Corporation – kanadyjska firma produkcyjna i logistyczna – ogłosiła plany dotyczące ładunku zasilanego DOGE na jednej z pierwszych rakiet SpaceX zmierzających na Księżyc.

Tesla już teraz akceptuje Bitcoin (BTC) jako metodę płatności za swoje pojazdy elektryczne. Firma ogłosiła to już w marcu, jednocześnie informując o swoich zamiarach uruchomienia węzła Bitcoin. Tesla stwierdziła również, że zatrzyma BTC otrzymane w ramach płatności za swoje samochody.

Tagi
doge dogecoin Elon Musk SpaceX Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.