za

Kurs DOGE rośnie po uruchomieniu Dogechain

2022-08-17
BlockchainNFT

Dogecoin powstał jako żart, jednak z biegiem czasu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kryptowalutowych projektów. Wraz z uruchomieniem Dogechain najpopularniejszy meme coin może zyskać o wiele większą użyteczność.

Czym jest Dogechain?

Kurs dogecoina w ciągu ostatniego tygodnia odnotował jeden z najlepszych wyników wśród TOP 100 kryptowalut. Wzrost popularności wiąże się z powstaniem Dogechain, warstwy, która umożliwia tworzenie protokołów DeFi, kolekcji NFT, gier i DAppsów. Dogechain nie jest jednak prawdziwą siecią warstwy 2, ponieważ nie jest zbudowany na blockchainie Dogecoina. Jest to osobna sieć oparta na Polygon Edge, który jest niestandardowym oprogramowaniem firmy Polygon, najpopularniejszego łańcucha bocznego Ethereum.

Warto zaznaczyć, że nie jest to również oficjalny projekt Fundacji Dogecoin. Ta już kilkakrotnie dała do zrozumienia, że nie angażowała się w żaden sposób w powstanie Dogechaina. Podobne stanowisko zajęli pierwotni założyciele monety, Jackson Palmer i Billy Markus. Wyjaśnili, że projekt nie jest powiązany z eksploratorem blockchaina Dogecoin, który nosi tę samą nazwę.

Jeśli jesteś posiadaczem DOGE, możesz przesłać swoje monety na most Dogechaina, aby w zamian otrzymać Wrapped Dogecoiny (wDOGE). Następnie otrzymasz możliwość użycia ich na nowej platformie do interakcji z aplikacjami DeFi, a także potencjalnymi przyszłymi rynkami NFT, DAppsami i grami.

Dogechain umożliwia użytkownikom interakcję ze zdecentralizowanymi giełdami (DEX) w celu kupna nowych tokenów. Według DEX Screener, w ciągu ostatnich 24 godzin w łańcuchu dokonano już transakcji o wartości 22 milionów USD! Zespół Dogechain opublikował dziś tweeta z informacją, że użytkownicy stworzyli ponad 58 000 portfeli od czasu uruchomienia sieci pięć dni temu, a także dokonali ponad 480 000 transakcji.

Dalszy rozwój Dogechain

Dogechain złożył szereg długoterminowych obietnic, między innymi dotyczących przyszłego zrzutu natywnych tokenów DC dla posiadaczy dogecoinów. Jednak okaże się, czy plany rzeczywiście wejdą w życie. Wraz z deklaracjami, że twórcy i główni programiści dogecoina nie angażują się w projekt, użytkownicy mediów społecznościowych wykazują zrozumiałą ostrożność wobec Dogechain.

Z drugiej strony niektórzy są podekscytowani możliwością zabawy z aplikacjami i tokenami w łańcuchu o tematyce kojarzonej z dogecoinem. Użytkownicy chętnie spekulują na nowych meme coinach o infantylnych nazwach. Niektórzy porównują cały projekt do BNB Chain, gdzie bardzo łatwo jest stworzyć nowe tokeny, a schemat pump-and-dump jest praktycznie codziennością. Roc Zacharias, współzałożyciel Polygon DEX QuickSwap, który określa się jako współtwórca Dogechain, ostrzega członków społeczności i sugeruje robienie własnego researchu. „Dogechain to Dziki Zachód” – zaznacza.

Co ciekawe, konkurencyjny meme token, Shiba Inu (SHIB), ma niebawem uruchomić własną sieć warstwy 2 o nazwie Shibarium.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.