za

Do Kwon usłyszy wyroki w Korei Płd. i USA – twierdzi koreański prokurator

zondacrypto bitcoin giveaway

Według Dana Sunghana, wysokiego rangą południowokoreańskiego prokuratora prowadzącego śledztwo dot. Terry, Do Kwon może zostać skazany zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Korei Południowej.

Do Kwon będzie sądzony w dwóch krajach?

Do Kwon obecnie czeka w areszcie domowym na proces w Czarnogórze. Razem z dyrektorem finansowym Terraform Labs, Hane Changiem-Joonen, pozostają w mieszkaniu swojego prawnika.

W Czarnogórze grozi im rok więzienia. Chodzi o to, że posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Potem mogą trafić do swojej ojczyzny albo do USA. W rozmowie z Bloombergiem prokurator Dan Sunghan ujawnił, że „jeśli chodzi o wymierzenie sprawiedliwości lub odzyskanie odszkodowania dla ofiar”, ekstradycja Kwona do Korei Południowej ma większy sens. Do tego służby kraju mają dostęp do większej liczby dowodów w porównaniu z ich amerykańskimi odpowiednikami.

Najskuteczniejszym sposobem dochodzenia sprawiedliwości jest przeprowadzenie śledztwa i procesu w Korei Południowej

– stwierdził.

do kwon korea południowa

Sunghan podkreślił również, że władze Korei Południowej postawiły już zarzuty kilku współpracownikom Kwona. Jednocześnie nie wyklucza, że były CEO trafi do USA, które także chcą dostać go w swoje ręce. Dodał, że jeśli władze Korei Południowej nie rozliczą wszystkich przestępstw, o które oskarżono Kwona w Stanach Zjednoczonych, wówczas przedsiębiorca może trafić za ocean. Tyle że po odbyciu kary w Korei. W praktyce więc może nawet po 40 latach, bo tyle grozi mu za przestępstwa, które popełnił w ojczyźnie.

Prokurator spodziewa się, że wyrok w sprawie Kwona będzie „najdłuższym wyrokiem wydanym kiedykolwiek w Korei Południowej”.

Wpadka w Czarnogórze

Przypomnijmy, że Kwon został zatrzymany przez władze Czarnogóry 23 marca. Stało się to na lotnisku, gdy chciał polecieć do Dubaju. Ukrywał się przed służbami przez kilka miesięcy. Wpadł tylko dlatego, że posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.

Wkrótce potem zarówno władze USA, jak i Korei Południowej zażądały jego ekstradycji do swoich krajów. Według południowokoreańskiego prokuratora Dana Sunghana rozpatrzenie niektórych wniosków o ekstradycję może zająć nawet dziewięć miesięcy. Do tego Kwon będzie chyba musiał odsiedzieć wyrok w Czarnogórze.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Czarnogóra Dan Sunghan do kwon Korea Południowa USA
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.