za

Dmitrij Miedwiediew prognozuje, że w 2023 r. cyfrowe waluty zyskają na znaczeniu

2022-12-28
CBDC

Dmitrij Miedwiediew, jeden z najważniejszych polityków Rosji, uważa, że tradycyjne fiaty – dolar amerykański i euro – stracą na znaczeniu. Odwrotny proces zajdzie w przypadku cyfrowych walut.

Dmitrij Miedwiediew prognozuje przyszłość

Dmitrij Miedwiediew – rosyjski polityk, który był prezydentem kraju w latach 2008-2012 – uważa, że w 2023 r. może nastąpić upadek Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego. Zasugerował, że takie wydarzenia mogą zmniejszyć siłę oddziaływania euro i dolara oraz zwiększyć wykorzystanie cyfrowych walut.

Założyciel Tron – Justin Sun – zgodził się z „odkrywczym komentarzem” Miedwiediewa. Utrzymuje również, że adopcja kryptowalut w Chinach stopniowo rośnie i że „najlepsze dopiero nadejdzie”.

Miedwiediew twierdzi też, że system z Bretton Woods, który jest fundamentem potęgi USA, może ostatecznie zostać zniszczony.

System zarządzania pieniędzmi z Bretton Woods upadnie, prowadząc do upadku MFW i Banku Światowego. Euro i dolar przestaną krążyć [po rynkach] jako globalne waluty rezerwowe. Zamiast tego będą wykorzystywane cyfrowe waluty fiducjarne

– przekazał.

Pozostałe prognozy

Pytanie, czy prognozy byłego prezydenta Rosji, można traktować poważnie. Wątpliwe, by wszystko to, co wymienił w serii swoich tweetów, wydarzyło się już w 2023 r.

Lista jego przewidywań jest bowiem długa i obejmuje m.in. kilka wręcz dziwnych scenariuszy, takich jak powrót Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej (UE), utworzenie „Czwartej Rzeszy” i kolejna wojna między Francją a Niemcami.

Mało tego, jego zdaniem wszystkie największe giełdy i główna działalność gospodarcza mogą przenieść się wkrótce ze Stanów Zjednoczonych i Europy do Azji.

Ponadto uważa, że w USA może wybuchnąć wojna domowa, po której Teksas i Meksyk mogłyby odłączyć się od “starych” stanów i stworzyć nowe państwo.

Jeśli mało wam tego typu rewelacji, zaciekawi was zapewne to, że po zakończeniu konfliktu zbrojnego w USA Elon Musk ma wygrać wybory prezydenckie i zastąpić Joe Bidena.

Dyrektor generalny Tesli szybko odpowiedział na powyższe przypuszczenia, pisząc, że są to „zdecydowanie najbardziej absurdalne prognozy”, jakie kiedykolwiek słyszał.

W wizjach byłego prezydenta pojawia się też wątek dot. Polski. Nasz kraj w 2023 r. ma zająć zachodnie ziemie Ukrainy i stać się częścią IV Rzeszy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.