za

Disney i Epic Games łączą siły: powstanie metaverse Disney’a

2024-02-12
Metaverse
robinhood aplikacja rejestracja

Disney, jedna z największych firm rozrywkowych, inwestuje w Epic Games. Gigant kupił warte aż 1,5 miliarda USD udziały tego topowego twórcy gier. To nie koniec. Ma powstać metaverse Disney’a.

Disney i metaverse

Disney ogłosił podpisanie umowy z Epic Games, twórcami gry Fortnite. Ta pierwsza spółka, założona przed laty przez Walta Disney’a, przejmie udziały w Epic za 1,5 miliarda USD. Ma też wesprzeć tę drugą firmę w realizacji „wieloletniego projektu”.

Czym jest ów tajemniczy projekt? Chociaż w ogłoszeniu nie pada słowo metaverse, ma chodzić właśnie o coś takiego (użyto sformułowania „nowy, trwały wszechświat”). Metawszechświat Disney’a ma umożliwić użytkownikom „granie [w gry], oglądanie [filmów], robienie zakupów i inne interakcji z postaciami i historiami z filmów Disney’a, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen czy Avatara”.

Bob Iger, dyrektor generalny Disneya, stwierdził, że wszystko oznacza w praktyce “największe w historii wejście Disney’a w świat gier i oferuje znaczne możliwości rozwoju i ekspansji”.

Nie możemy się doczekać, aż fani będą mogli poznać historie i światy Disney’a, które kochają, w nowy, przełomowy sposób

– dodał.

Dlaczego nie pojawia się słowo “metaverse”?

Dlaczego jednak w komunikacie nie pada słowo “metaverse”? Może mieć to znaczenie. Chodzi o wcześniejszą porażkę firmy w opracowaniu strategii dot. właśnie tej nowej technologii.

Były dyrektor generalny spółki, Bob Chapek, chciał w 2022 r. stworzyć metawersum, które miałoby być przełomem w “opowiadaniu historii”. Plany legły w gruzach w kwietniu 2023 r., kiedy firma zaczęła masowo zwalniać swój personel. Redukcję etatów dotknęły 7 tys. pracowników i doprowadziły do rozwiązania całego oddziału ds. metaverse.

Trudno dziś spekulować, jak ma wyglądać nowa wizja metawersum Disney’a. Może być zgodna z tym, co o nowej formie tej technologii mówił niedawno dyrektor generalny LandVault, Samuel Huber.

Wierzymy w tworzenie rozwiązań 3D, które można umieścić na własnych stronach internetowych, aby po prostu zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenia

powiedział.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności