za
Cover-Protocol-COVER

Deweloperzy porzucili protokół ubezpieczeniowy DeFi COVER

2021-09-06
DeFi
1,5% dla maluszka

Główny twórca protokołu ubezpieczeniowego Cover – “DeFi Ted” ogłosił, że zespół porzucił projekt. W następstwie cena natywnego tokena COVER spadła o 20%, podczas gdy wolumen handlu gwałtownie wzrósł.

Cover kończy działalność

Główny współtwórca monety ubezpieczeniowej, “DeFi Ted”, ogłosił w niedzielę, że projekt kończy działalność. W momencie ogłoszenia COVER miał kapitalizację rynkową wynoszącą około 21 milionów dolarów. W ciągu doby cena natywnego tokena spadła jednak o ponad 20%, z 269 do 211 USD.

Jednak wolumen handlu wzrósł z poniżej 4 milionów dolarów do prawie 20 milionów dolarów. Hodlerzy COVER starali się bowiem jak najszybciej opuścić rynek. DeFi Ted doradził im, aby “wycofali wszelkie środki z obu protokołów jak najszybciej, ponieważ nie jesteśmy w stanie dłużej utrzymywać UI”.

W momencie publikacji, COVER jest handlowany w stosunku do ETH, USDT i BUSD na Binance, Gate-io, OKEx i CoinEx.

COVER nie jest objęty ubezpieczeniem

Lider projektu ubezpieczeniowego DeFi napisał również:

Decyzja, aby to zakończyć nie przyszła łatwo i jest ostateczną, którą pozostały zespół podjął po przejrzeniu dalszej ścieżki, po tym, jak główni deweloperzy nagle opuścili projekt. Po przedyskutowaniu sprawy z pozostałymi członkami zespołu i sfinalizowaniu planów na przyszłość, sensowne było, aby pozostałe fundusze skarbca zostały równomiernie rozproszone wśród posiadaczy tokenów.

DeFi Ted dodał, że “był niezwykle rozczarowany, gdy dowiedział się, że zespół deweloperów odchodzi tak nagle, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas, który spędzili razem budując protokół i podążając za wizją”.

Jak na ironię, wizja, o której mówi Ted to moneta ubezpieczeniowa, która pokrywałyby straty inwestorów w projektach, które zakończyły się fiaskiem – jak właśnie Cover Protocol.

Protokół pozwalał użytkownikom stakować monety COVER jako zabezpieczenie i w zamian otrzymywać tokeny smart kontraktów. Miały one realizować roszczenia, aby ubezpieczyć posiadacza przed stratami wynikającymi z hacków, exploitów i rug pulli w projektach DeFi zbudowanych na Ethereum.

yearn.finance logo

Przygoda z Yearn Finance

Projekt doznał dużego ciosu w marcu z powodu rozłamu z Yearn Finance (YFI) Andre Cronje’a.

Uruchomiona w lipcu ubiegłego roku, platforma YFI została zaprojektowana dla deweloperów, którzy mogą eksperymentować z tworzeniem autonomicznych aplikacji maksymalizujących zysk. Te dAppy automatycznie rozdzielają fundusze użytkownika do projektów generujących najwyższy zysk w ekosystemie DeFi.

Po nawiązaniu współpracy z Cover Protocol w listopadzie zeszłego roku, firmy rozstały się zaledwie po pięciu miesiącach w marcu. Zarówno Yearn Finance, jak i Cover nie wyjaśniły dlaczego. Wielu spekulowało jednak, że przyczyną mógł być hack “infinite mining” z grudnia 2020 roku, który spowodował spadek ceny kryptowaluty o 80%. Hakerzy zwrócili wtedy 4 350 ETH, a do zwróconego aktywa dołączyli notatkę, która brzmiała:

Następnym razem zadbaj o własne gó*no.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności