Departament Skarbu USA zakończy bańkę na kryptowalutach?

2021-04-18 Bitcoin Wiadomości

Rynek kryptowalut zaliczył sporą korektę. Powodem są doniesienia, zgodnie z którymi Departament Skarbu USA może wkrótce oskarżyć szereg instytucji finansowych […]

Rynek kryptowalut zaliczył sporą korektę. Powodem są doniesienia, zgodnie z którymi Departament Skarbu USA może wkrótce oskarżyć szereg instytucji finansowych o wykorzystywanie aktywów cyfrowych do prania pieniędzy.

Departament Skarbu USA uderzy w rynek kryptowalut?

Popularne konto na Twitterze, FXHedge, jako pierwsze opublikowało pogłoski o tym, że Departament Skarbu USA uderzy wkrótce w rynek kryptowalut.

Kilka minut po opublikowaniu tweeta rynek kryptowalut rozpoczął dość głęboko korektę. Sam Bitcoin spadł z około 59 000 USD do 52 800 USD. Z kolei Ether spadł z około 2260 USD do poziomu 1970 USD, a Binance Coin z około 501 USD do 440 USD.

Czy doniesienia FXHedge są jednak prawdziwe? A może ktoś chciał tylko wywołać panikę na rynku, by doprowadzić do korekty kursów na wykresie?

Przypomnijmy, że Departament Skarbu USA oskarżał w przeszłości osoby fizyczne o wykorzystywanie aktywów kryptowalutowych do prania pieniędzy. W marcu 2020 roku agencja ukarała dwóch obywateli Chin i oskarżyła ich o pranie skradzionej kryptowaluty w imieniu Lazarus – grupy, którą FBI określiło jako sponsorowaną przez państwo północnokoreańską organizację hakerską.

Wcześniej niezbyt przychylnie o BTC i innych kryptowalutach wypowiadała się też sekretarz skarbu USA Janet Yellen.

  Jest to aktywo wysoce spekulacyjne. I wiesz, myślę, że ludzie powinni uważać na to, że może to być bardzo niestabilne. Martwię się potencjalnymi stratami, jakie mogą ponieść inwestorzy – mówiła.

departament skarbu usaJuż po korekcie?

W momencie pisania tych słów za 1 BTC trzeba zapłacić już ok. 57 000 USD, co przekłada się na spadek w wysokości 5 proc. w skali 7 dni i 8,41 proc. w skali 24 h.

Najgorsze może mieć też za sobą Ethereum. 1 ETH kosztuje 2 232 USD, czyli 10 proc. mniej niż wczoraj, ale nadal 4,5 proc. więcej niż tydzień temu.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena bitcoina ETH Ethereum kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.