za

Dan Morehead uważa, że adopcja blockchaina zwiększy wyceny kryptowalut

robinhood aplikacja rejestracja

Adopcja blockchaina w ciągu najbliższych czterech, pięciu lat może doprowadzić do wzrostu cen niektórych aktywów cyfrowych, twierdzi Dan Morehead.

Dalsza adopcja zwiększy wyceny kryptowalut

Dan Morehead – szef firmy zarządzającej aktywami instytucjonalnymi Pantera Capital – uważa, że ​​w nadchodzących latach wiele branż będzie zagrożonych, ale rynek aktywów cyfrowych będzie się na tym tle pozytywnie wybijał. Jego zdaniem nadchodzi hossa na rynku kryptowalut, zaś technologia blockchain będzie wykorzystywana przez miliardy osób na całym globie.

W wywiadzie dla CNBC Morehead wyraził opinię, że kryptowaluty staną się w niedalekiej przyszłości bardzo popularne ze względu na korzyści, jakie mogą zapewnić sieci płatniczej.

– Ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że kryptowaluta jest rewolucyjną rzeczą, która zmieni wiele aspektów naszego życia w następnej dekadzie – powiedział.

Ponadto dyrektor generalny Pantera Capital przewiduje, że miliardy konsumentów będą stosować technologię blockchain w kolejnych latach, co może podnieść ceny aktywów cyfrowych.

Setki milionów ludzi używa dziś blockchaina, ale myślę, że za cztery, pięć lat będą to dosłownie miliardy osób, a jeśli masz miliard ludzi, którzy chcą kupić stałą liczbę coinów, ceny prawdopodobnie mocno wzrosną – dodał.

Warto zauważyć, że niektóre z wcześniejszych prognoz Moreheada były dość trafne. W marcu 2020 r. twierdził, że bitcoin w ciągu roku będzie na nowym ATH.

Teraz warto podkreślić to, że pod koniec wywiadu Morehead stwierdził, że ludzie zwracają zbyt dużą uwagę na BTC, podczas gdy wiele innych kryptowalut jest równie ważnych.

(…) istnieją setki naprawdę interesujących projektów – tłumaczył.

Hossa czai się za rogiem

Na początku tego miesiąca Amerykanin powiedział, że rynek przetrwał wcześniej nawet większe spadki i teraz też nowa hossa jest kwestią czasu.

Jego zdaniem cena bitcoina będzie rosła w tempie około 2,5 razy rocznie, podczas gdy niektóre altcoiny mogą dać zarobić jeszcze więcej.

– Bitcoin to już nie wszystko. Kiedyś bitcoin stanowił 100% rynku, a przez jakiś czas bitcoin i ether były w zasadzie wszystkim. Teraz jest wiele, wiele naprawdę ważnych projektów – dodał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.