Giełdy kryptowalut

Czy Coinbase stworzy swój własny token?

Coinbase ostatnio publicznie udostępniło formularz S-1. Chociaż dokument ten dotyczy przede wszystkim zbliżającej się oferty akcji giełdy, rozważa również możliwość […]

Data publikacji: 27 lutego 2021

bitbay

Coinbase ostatnio publicznie udostępniło formularz S-1. Chociaż dokument ten dotyczy przede wszystkim zbliżającej się oferty akcji giełdy, rozważa również możliwość powstania natywnej kryptowaluty.

Coinbase wspomina o natywnym tokenie

Coinbase wspomina o natywnym tokenie w kilku sekcjach. Firma sugeruje, że mogłaby „emitować dodatkowe akcje kapitałowe, w tym w formie tokenów blockchain, w związku z nagrodami dla klientów lub programami lojalnościowymi.

Dokładniej, firma twierdzi, że „zezwoliła na emisję akcji in blanco”, które jej zarząd mógłby wykorzystać do „emisji akcji kapitału akcyjnego w formie tokenów blockchain, wdrożenia planu praw akcjonariuszy lub emisji innych uprzywilejowanych lub zwykłych akcji”.

Komentarze te niekoniecznie sugerują, że Coinbase zamierza wprowadzić swój własny token. Wskazują one raczej, że giełda zastanawia się nad konsekwencjami takiego działania.

Coinbase uważa, że wydanie tokena wpłynęłoby na cenę jej akcji. Firma zaznaczyła, że jeśli wyemituje monetę, decyzja ta może „spowodować znaczne rozwodnienie dla naszych obecnych posiadaczy akcji” i spowodować spadek cen akcji lub ich zmienność.

Coinbase-2

Czy powstanie token Coinbase?

Pomimo obaw Coinbase, pomysł, aby wprowadzić swoją własną kryptowalutę nie jest całkowicie wykluczony.

Wiele wiodących giełd kryptowalutowych posiada własne aktywa, w tym Binance (Binance Coin), Huobi (Huobi Token), Gemini (Gemini Dollar), KuCoin (KuCoin Token) i OKEx (OKB Coin).

W rzeczywistości Coinbase jest już mocno zaangażowany w stablecoina USD Coin (USDC). Spółka jest współzałożycielem konsorcjum Centre, które emituje tę monetę. Dystrybuuje również nagrody dla posiadaczy USDC, którzy przechowują swoje saldo na platformie giełdy. Biorąc pod uwagę te fakty, stworzenie nowej, detalicznej kryptowaluty Coinbase wydaje się mało prawdopodobne.

Bardziej prawdopodobne jest, że firma będzie tokenizować swoje akcje do handlu instytucjonalnego. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie istnieją jeszcze aktywa służące do tego celu.

Jak informowaliśmy wcześniej ponad pół miliarda dolarów w Bitcoinach zostało wysłanych z giełdy kryptowalut Coinbase na platformę Coinbase Custody. Czy to zakupy kolejnego klienta instytucjonalnego? Więcej dowiesz się w tym artykule.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.