Australia: Bitcoin bardziej popularny niż złoto

Bitcoin
bitbay zonda

Raport australijskiej giełdy kryptowalutowej wskazuje, że Bitcoin (BTC) przyćmił złoto pod względem popularności.

Bitcoin bardziej popularny niż złoto

Według raportu australijskiej giełdy BTC Markets, bitcoin jest bardziej popularny niż złoto w Australii. Raport opierał się na ankiecie przeprowadzonej wśród około 2000 inwestorów. Wynika z niej, że blisko 12,6 procent z nich posiadało kryptowaluty w porównaniu do 12,1 procent posiadających metal szlachetny.

Jak donosi Motley Fool, blisko jeden na trzech inwestorów kryptowalutowych dokonał swojej pierwszej inwestycji od marca 2020 roku – czasu, w którym ze względu na globalny lockdown, załamały się rynki akcji.

Co ciekawe, prawie jedna czwarta ankietowanych stwierdziła, że planuje trzymać swoje inwestycje przez ponad trzy lata.

Innym wartym uwagi wnioskiem było to, że podczas gdy rok temu większość inwestorów kryptowalutowych stanowili mężczyźni w wieku 24-45 lat, obecnie w puli inwestorów jest więcej emerytów, osób o wysokich dochodach i inwestorów instytucjonalnych.

Jeśli chodzi o ich tło ekonomiczne, blisko jedna czwarta inwestorów posiadających kryptowaluty zarabia więcej niż 79 000 USD rocznie.

Australia i adopcja kryptowalut

Australia jest jednym z przodujących krajów pod względem tempa adopcji kryptowalut i tworzenia sprzyjających regulacji dla branży.

W czerwcu 2020 r., firma Centrapay zajmująca się aktywami cyfrowymi nawiązała współpracę z Coca-Cola Amatil. Ta współpraca umożliwiła Australijczykom zakup napojów z automatów za pośrednictwem kryptowalut.

W tym samym miesiącu sojusz między giełdą kryptowalutową Bitcoin.com.au i Australijską Pocztą umożliwił Australijczykom zakup BTC w ponad 3500 urzędach pocztowych.

Najnowsze wyniki badania BTC Markets kontrastują z wynikami podobnego badania przeprowadzonego przez Reserve Bank of Australia w zeszłym roku. Ta druga ankieta wykazała, że mniej niż 1 procent Australijczyków płaciło za dobra konsumpcyjne przy użyciu kryptowalut.

To jeszcze nie wszystko. Australia zaczęła się interesować również walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC). Bank Rezerw Australii połączył siły z ConsenSys Software i innymi instytucjami finansowymi, aby rozpocząć badania nad hurtowym CBDC.

Tagi
adopcja Australia bitcoin btc cbdc Consensys kryptowaluty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.