DCI i MIT pracują nad poprawą działania sieci BTC

Bitcoin blockchain ibm

Jeden z największych uniwersytetów technologicznych na świecie, patrzący przyszłościowo dyrektorzy IT i przedsiębiorcze gwiazdy popu – oni wszyscy zwracają uwagę […]

bitbay zonda

Jeden z największych uniwersytetów technologicznych na świecie, patrzący przyszłościowo dyrektorzy IT i przedsiębiorcze gwiazdy popu – oni wszyscy zwracają uwagę na ulepszenia sieci Bitcoina. W najnowszym opracowaniu Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Digital Currency Initiative (DCI) ogłoszono, że w ramach nowego projektu „Bitcoin Software and Security Effort” rozpoczęto „czteroletni program badawczo-rozwojowy”. Cel? „Wzmocnić sieć Bitcoina i nadzorować zaangażowanie branży w finansowanie oprogramowania open source”. 

DCI i MIT badają sieć BTC

DCI oświadczyło, że będzie współpracować z „liderami branży” w ramach swojej najnowszej inicjatywy. Grupa projektowa będzie pracować nad rozwojem Bitcoin Core poprzez „przyciąganie ekspertów z zakresu bezpieczeństwa sieci i systemów operacyjnych”, ale też innej maści informatyków.

MIT dodało z kolei, że ​​zebrało już 4 miliony USD, która to kwota ma pomóc rozwinąć projekt. Uczelnia poinformowała też, że to nie koniec. Ponoć jest szansa na to, że wartość pomocy zostanie nawet podwojona. Uniwersytet liczy też na wsparcie wielu znanych zwolenników BTC i firm takich jak: Twitter, Square, Fidelity Digital Assets, CoinShares czy Cameron i Tyler Winklevoss z Gemini oraz Michael Saylor, szef MicroStrategy i absolwent MIT.

Projekt DCI wzmocni ponoć sieć BTC przed zagrożeniami związanymi z atakami ze strony hakerów, a także zbuduje „długoterminową ochronę” pierwszej warstwy blockchaina kryptowaluty.

Saylor skomentował start projektu w charakterystyczny dla siebie sposób.

Bitcoin to najważniejsza innowacja od czasu pojawienia się internetu – powiedział.

dciRozwój Bitcoina

Warto dodać, że projekt MIT nie jest jedyną inicjatywą, której celem jest zabezpieczenie Bitcoina przed przyszłymi zagrożeniami i problemami z siecią. Wcześniej Dorsey i raper Jay-Z ogłosili, że wpłacą aż 500 BTC (23 mln USD) na rzecz funduszu, który ma wesprzeć działania zespołów programistów w Afryce i Indiach. W swoim tweecie szef Twittera wyjaśnił również, że niezależny fundusz będzie kierowany przez trzyosobowy zespół, do którego on sam obecnie poszukuje lidera. Projekt ma być całkowicie niezależny od swoich fundatorów.

Dorsey uruchomił również własną inicjatywę dot. BTC za pośrednictwem jednostki Square Crypto. Jej zadaniem jest poprawa działania Bitcoin z perspektywy zwykłych użytkowników.

Tagi
Blockchain btc dci dorsey jack dorsey jay-z i jack dorsey MIT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.