CryptoQuant: z Coinbase wypłacono Bitcoiny warte pół miliarda USD

Bitcoin Wiadomości grubasy

Dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, zauważył, że ponad pół miliarda dolarów w Bitcoinach zostało wysłanych z giełdy kryptowalut Coinbase […]

bitbay zonda

Dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, zauważył, że ponad pół miliarda dolarów w Bitcoinach zostało wysłanych z giełdy kryptowalut Coinbase na platformę Coinbase Custody. Czy to zakupy kolejnego klienta instytucjonalnego?

CryptoQuant analizuje przepływy BTC

Dyrektor generalny firmy napisał na Twitterze, że 13,390 BTC zostało przeniesionych z giełdy na platformę do przechowywania kryptowalut, Coinbase Custody.

Taka ilość BTC jest warta około 633 000 000 USD w momencie pisania tego tekstu.

Duże transfery BTC ze scentralizowanych giełd są zwykle postrzegane jako bardzo bycze sygnały. Jak tłumaczy portal DailyHodl, chodzi o to, że znaczna ilość Bitcoinów „oddala się od miejsca, w którym mogłaby zostać sprzedana na otwartym rynku.”

Ju uważa również, że nowy ruch w sieci BTC oznacza, że nabywcy instytucjonalni są nadal zainteresowani kryptowalutą. Zwłaszcza teraz, gdy trwa korekta, która doprowadziła do tego, że kurs Bitcoina spadł do ok. 44 000 USD.

Kilka godzin temu z Coinbase wypłynęło 13 000 BTC.

Wygląda na to, że te BTC trafiły do ​​wielu portfeli powierniczych Coinbase. Inwestorzy instytucjonalni z USA nadal kupują Bitcoiny po cenie 48 000. To najsilniejszy byczy sygnał, jaki kiedykolwiek widziałem

– dodał szef CryptoQuant.

Wcześniej Ju wskazywał, że grube ryby na Coinbase wydają się chronić poziom 44 000 USD. Miało to sugerować, że ​​cena kryptowaluty nie spadnie już poniżej tego pułapu.

CryptoQuantInstytucje pozostają ostrożne w kwestii kryptowalut

Trochę dziegciu do tego miodu dodał Damien Vanderwilt, współprezes Galaxy Digital. W czasie wywiadu, jakiego udzielił Bloombergowi, przyznał, że instytucje nadal są ostrożne w kwestii BTC.

– Kiedy myślę o rozmowach, które prowadzimy z korporacjami i klientami instytucjonalnymi oraz jakąkolwiek częścią tych środowisk, rozważając inwestycje w sektorze [kryptowalut], pierwszym problemem jest bezpieczeństwo i to, czy aktywa, które kupują, będą bezpieczne i płynne – powiedział Vanderwil. – Problemem drugiego rzędu,  szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, jest podejście do podatków i sposób, w jaki – szczególnie w ramach rachunkowości GAAP w Stanach Zjednoczonych – Bitcoin jest postrzegany jako wartość niematerialna – dodał.

Tagi
bitcoin bitcoin inwestorzy instytucjonalni btc coinbase CryptoQuant

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.