Mark Cuban: DeFi i blockchain zmienią wiele branż

Kryptowaluty Wiadomości

Inwestor i miliarder Mark Cuban stwierdził, że rynek kryptowalut zasadniczo zmieni sposób funkcjonowania firm. W nowym wywiadzie, jakiego udzielił Jasonowi […]

Inwestor i miliarder Mark Cuban stwierdził, że rynek kryptowalut zasadniczo zmieni sposób funkcjonowania firm. W nowym wywiadzie, jakiego udzielił Jasonowi Calacanisowi z Angel Podcast, powiedział, że technologia blockchain i zdecentralizowane finanse (DeFi) są bliskie zrewolucjonizowania wielu branż.

Mark Cuban mówi o DeFi

Jak wyjaśnił, miarę jak rodzący się sektor DeFi rośnie i staje się bardziej przyjazny dla użytkowników i firm, wiele podmiotów na rynku zdaje sobie sprawę, że może uzyskać dostęp do niezwykle innowacyjnych narzędzi. Cubanowi chodzi zwłaszcza o aspekt, który bywa pomijany w analizach inwestorów – potencjał usprawnienia systemu finansowego.

– Jeśli chcesz otrzymać rzeczywistą pożyczkę z banku, jest to kłopotliwe. Uzyskanie pożyczki w banku to dla mnie kłopot… bez względu na to, ile mam aktywów – tłumaczył. Dalej dodał, co zrobić, by zniwelować ten problem. – Cóż, wchodzisz np. na Compound – ja używam Aave – i po prostu wpłacasz tam środki, a jeśli chcę pożyczyć 2500 dolarów, zajmuje mi to mniej niż 15 sekund… To jest szalone! To zmieni sposób działania wszystkich firm!

Powiedział też, że gdy platformy inteligentnych kontraktów staną się jeszcze bardziej niezawodne i przyjazne dla użytkownika, przestrzeń kryptowalut osiągnie kluczowy dla siebie punkt. Do tego już teraz można uznać, że decentralizacja finansów w innych obszarach zaczęła wydawać się możliwa.

– Według mnie, kiedy ludzie zaczęli rozumieć blockchaina, szczególnie Ethereum, a inteligentne kontrakty zaczęły stawać się dla nich otwarte i zrozumiałe, a aplikacje zaczęły być pisane tak, aby mogły być używane przez konsumentów, to był krok naprzód – stwierdził. – W tym momencie ludzie zdali sobie sprawę, że Bitcoin nie jest walutą. To magazyn wartości, Ethereum tak naprawdę nie jest walutą, nawet jeśli możesz kupować rzeczy oparte na blockchainie. Dzięki inteligentnym kontraktom możesz zaś zdecentralizować władzę – dodał.

mark cuban

NFT

Cuban kontynuował swoją prognozę i powiedział, że wraz ze wzrostem popularności idei DeFi, na popularności zyskają też niewymienialne tokeny (NFT). Jego zdaniem w przyszłości prawie każdy fizyczny zasób będzie można zdigitalizować.

– Potem zeszłego lata naprawdę zacząłeś widzieć rozkwit zdecentralizowanych finansów (DeFi) i to właśnie zmieniło całą tę grę. Ludzie zaangażowali się w umieszczanie pieniędzy w portfelach, sprawdzanie portfeli, które znasz, co przynosiło im zyski (…). Teraz mam portfel, mam pieniądze w portfelu. Mogę przejść do Rarible.com, mogę przejść do OpenSea… Mogę iść gdziekolwiek… Możesz skutecznie zarabiać na wszystkim, co jest cyfrowe. Kropka, koniec historii – dodał.

Tagi
Blockchain btc DeFi mark cuban NFT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.