za
Czerwony Krzyż przyjmuje dotacje w kryptowalutach.

Czerwony Krzyż w Singapurze przyjmuje darowizny w kryptowalutach

2023-08-15
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Oddział Czerwonego Krzyża w Singapurze przyjmuje darowizny w Bitcoinie, Ethereum oraz stablecoinach. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, ponieważ w trakcie pandemii koronawirusa, włoski oddział Czerwonego Krzyża także przyjmował dotacje w Bitcoinach.

Organizacja dodała także informację o tym, że daniny złożone w kryptowalutach nie podlegają opodatkowaniu. Dzięki temu cała kwota zostanie przekazana osobom najbardziej potrzebującym pomocy.

Bitcoin, Ethereum oraz stablecoiny

Czerwony Krzyż jest międzynarodową organizacją humanitarną, która powstała w 1863 roku w szwajcarskiej Genewie. Przez ponad 160 lat działalności, organizacja pomagała poszkodowanym zarówno w pierwszej, jak i drugiej wojnie światowej. W okresie powojennym, ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca stał się jedną z najważniejszych światowych organizacji niosących pomoc oraz ochronę ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

Obecnie Czerwony Krzyż działa w ponad 180 krajach świata i zrzesza około 10 milionów wolontariuszy. Singapurski oddział tej organizacji poinformował ostatnio na łamach swoich mediów społecznościowych, że przyjmuje dotacje w kryptowalutach. Akceptowalny jest Bitcoin, Ethereum, USDT oraz USDC.

Podarowanie środków potrzebującym za pomocą kryptowalut możliwe jest dzięki współpracy z firmą Triple-A. Według oficjalnego komunikatu prasowego, przekazanie darowizny jest proste i szybkie. Wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać konkretną kwotę fiat, którą chce się przekazać. Następnie system automatycznie przeliczy ilość kryptowalut.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy organizacja zezwala na dotację za pomocą kryptowalut. Podczas pandemii w 2020 roku, włoski odział Czerwonego Krzyża uruchomił możliwość składania dotacji za pomocą Bitcoina.

Bitcoin jako datek na Czerwony Krzyż.

Czy darowizny w kryptowalutach staną się standardem?

Singapurski oddział Czerwonego Krzyża wskazał kierunek wielu organizacjom charytatywnym. Datki przekazane w Bitcoinie, Ethereum, USDT oraz USDC nie będą opodatkowane, dzięki czemu cała kwota zostanie przekazana potrzebującym.

Opcja dotacji za pomocą kryptowalut jest szybka i wygodna, dlatego wiele organizacji charytatywnych może pójść tą drogą i wdrożyć takie rozwiązania. Oddział Czerwonego Krzyża z Singapuru podkreśl, że każda przekazana przez kryptowaluty kwota zostanie użyta w celu poprawy dobrobytu dzieci, odizolowanych seniorów, osób niepełnosprawnych oraz rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji majątkowej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 147,33 USD-0,91%
Ethereum logo
EthereumETH
3548,69 USD-0,82%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
596,96 USD-0,60%
Solana logo
SolanaSOL
133,60 USD-5,12%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3547,94 USD-0,82%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,81%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-3,11%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,09 USD-1,42%