Bitcoin

Cory Bernardi: Bitcoin to nowa wersja złota

Kontrowersyjny australijski polityk Cory Bernardi widzi, że popyt na Bitcoina „rośnie”. Uważa, że to nowa wersja złota. Jego słowa można […]

Data publikacji: 11 listopada 2020

bitbay

Kontrowersyjny australijski polityk Cory Bernardi widzi, że popyt na Bitcoina „rośnie”. Uważa, że to nowa wersja złota. Jego słowa można wpisać w szerzy trend, jaki widzimy dziś na rynku.

Cory Bernardi: Bitcoin to nowe złoto

Cory Bernardi – kontrowersyjny polityk, którego określa się mianem „australijskiego Donalda Trumpa” – wypowiedział się teraz o Bitcoinie.

W tweecie z 11 listopada oświadczył, że obserwuje rynek BTC od kilku lat i widzi, że popyt na kryptowalutę „rośnie”.

„Mój wniosek jest taki, że jest to milenialna wersja złota”

– stwierdził Bernardi i dodał:

„Wciąż dostrzegam ryzyka, ale są one zasadniczo takie same jak w przypadku innych klas aktywów.”

Australijski Trump

Cory BernardiBernardi był senatorem Australii Południowej, jednego ze stanów tego kraju, od 2006 do 2020 roku. Jest znany ze swoich bardzo konserwatywnych i zarazem kontrowersyjnych poglądów. Wypowiadał się np. przeciwko zatrudnianiu kobiet w wojsku i prowadził kampanie społeczne dot. takich kwestii jak islam, noszenie burek przez kobiety i terroryzm.

To jednak nie koniec. Po częściowym odejściu z polityki założył stronę internetową, która zawiera porady finansowe i inwestycyjne.

Pomimo kontrowersyjnych poglądów Bernardiego, założyciel witryny edukacyjnej Nuggets News, Alex Saunders, powiedział, że jego post na Twitterze wpisuje się w pewien powszechny trend, jaki widzimy na rynku BTC. Chodzi o to, że coraz więcej osób z mainstreamu otwarcie mówi o kryptowalutach, a nawet w nie inwestuje.

„Kilka lat temu [mówienie pozytywnie o Bitcoinie i kryptowalutach] było tematem tabu”

– powiedział Saunders w rozmowie z portalem Cointelegraph.

„Ryzykowałeś swoją karierą [chwaląc BTC], ludzie martwili się zmiennością [kursu kryptowaluty]. Myśleli, że [Bitcoin] jest używany tylko do nikczemnych celów”

– powiedział.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion