za

CoperniCoin odsłoni karty 15 czerwca

2019-06-11
Blockchain
European Halving Party 2024

Już 15 czerwca podczas finału Konkursu Informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”, który odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium, poznamy dokładne szczegóły projektu CoperniCoin. Tego dnia zostanie opublikowana platforma Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach wraz z platformą wymiany tokenu okolicznościowego CoperniCoin opartego o technologię blockchain. Finaliści konkursu i osoby, które przesłały swojej dane niezbędne do dokonania transferu, otrzymają swoje pierwsze tokeny, które następnie na platformie copernicoin.pl będzie można wymienić na nagrody rzeczowe.

Twórcy CoperniCoina przyznają, że ich inspiracją był… Mikołaj Kopernik. Słynny astonom “dokonał przełomowego odkrycia, którego wpływ na dzieje ludzkości jest poza wszelką dyskusją.” Dodają:

“Oddając hołd wielkiemu uczonemu, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego równie odważnie podszedł do promocji dziedzictwa Kopernika. Województwo jako pierwsze w Polsce do promocji walorów turystycznych Warmii i Mazur wykorzystało technologię blockchain.”

CoperniCoin

Samorząd regionu Warmii i Mazur w dzień 546. urodzin Mikołaja Kopernika wygenerował okolicznościowy token CoperniCoin. Z kolei za 4 dni, 15 czerwca, swoją premierę w Olsztynie ma mieć cały system promocji Szlaku Kopernikowskiego wraz z platformą wymiany tokenu na nagrody rzeczowe.

“Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach ma przybliżać do jego dziedzictwa i promuje nasz region – w końcu to tu, na Warmii, Mikołaj Kopernik spędził ponad połowę życia i dokonał swoich odkryć”

-dopowiada nam Maciej Bułkowski, dyrektor Departament Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Twórcy widzą w tym pomyśle sposób na innowacyjną promocję swojego regionu. Podkreślają przy tym pionierski charakter CoperniCoina:

“To nowatorskie przedsięwzięcie rozpocznie nową erę promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań. Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.”

Sam token jest oparty o platformę Waves. Tworząc go wzięto pod uwagę różne kwestie technologiczne, m.in. aspekty stabilności czy szybkości działania. Jednym z głównych czynników, który zadecydował za wyborem Waves był “efekt ekologiczny”.  Chodziło o niewykorzystywanie koparek, które generują duże zużycie energii w celu potwierdzenia transakcji.

CoperniCoin będzie teraz – jak zapewniają pomysłodawcy – jednym z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu.

“Będzie go można zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udziału w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywności w mediach społecznościowych, udziału w konkursach, itp. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe”

– mówi nam Bułkowski.

Do programu mogą teraz włączać się przedsiębiorcy i różne instytucje. To pomoże w jego dalszym rozwoju.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności