CoinDeal z wizytą u maltańskiego odpowiednika KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), finalizuje procedurę otrzymania licencji

25. listopada tego roku, delegacja managerska z CoinDeal udała się na Maltę, by odbyć spotkanie w tamtejszym odpowiedniku KNF – The Malta Financial Services Authority (MFSA). To kolejny etap, który prowadzi giełdę do otrzymania maltańskiej licencji na prowadzenie giełdy kryptowalut oraz świadczenie innych usług związanych z kryptowalutami.

Dwuletnia giełda kryptowalut CoinDeal stale rozwija swoje funkcjonalności i cieszy się już 355 tysiącami użytkowników. Twórcy platformy nie zapominają o utrzymaniu wysoko postawionej poprzeczki swojej konkurencji – dobrych systemach zabezpieczeń i kolejnych licencjach poświadczających postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem. CoinDeal chwalony jest za utrzymanie dobrej jakości usług, przy zachowaniu wysokich progów bezpieczeństwa, a także atrakcyjny i opłacalny program partnerski. Platforma oferuje jedne z najniższych prowizji dla partnerów na rynku, a użytkownicy mają realny wpływ na rozwój giełdy, poprzez głosowanie na nowe coiny, które zasilają kolejne rynki.

25. listopada tego roku, delegacja managerska z CoinDeal udała się na Maltę, by odbyć spotkanie w tamtejszym odpowiedniku KNF – The Malta Financial Services Authority (MFSA). To kolejny etap, który prowadzi giełdę do otrzymania maltańskiej licencji umożliwiającej świadczenie wszelkich usług związanych z obrotem kryptowalutami (w tym przyjmowanie depozytów w kryptowalutach i fiatach).

W spotkaniu uczestniczyli założyciele giełdy oraz najważniejsze osoby odpowiedzialne za zarządzanie jej funkcjonowaniem oraz nadzór nad wdrażaniem procedur wymaganych przez MFSA.

Firma na Malcie działa na podstawie tzw. licencji przejściowej, która pozwalała na działanie na podstawie samego zgłoszenia, aby dostosować swoją działalność do wymogów stawianych innym instytucjom rynku finansowego. Obecnie okres przejściowy dla firm z branży się skończył i gdy MFSA powiedziało sprawdzam, część firm postanowiło opuścić Maltę i udać się do krajów gdzie “licencje” można bez większych problemów kupić (jak np. w Estonii) lub w ogóle one nie istnieją.

W okresie przejściowym CoinDeal bezustannie pracował by sprostać wymogom regulatora i wdrożyć rozwiązania techniczne, informatyczne i organizacyjne zapewniające maksymalne bezpieczeństwo użytkowników ich środków i samej giełdy. Rezultaty tych prac oceniane będą w nadchodzących miesiącach przez MFSA.

Od lewej: Adam Bicz – CEO, Karol Miernik – Risk Manager, Szczepan Adamski – GDPR Officer, Dawid Wasilewski – Head of compliance, Kajetan Maćkowiak – Co-Founder

CoinDeal myśląc globalnie, udostępniając platformę użytkownikom niemal z każdego zakątka świata w sześciu językach, ostatnio swoje usługi otworzył także na Stany Zjednoczone. W 13 stanach w USA można już rejestrować się i handlować na kilkunastu aktywnych rynkach. Tej światowej premierze towarzyszy także otwarcie się rynku własnego tokena giełdy – CoinDeal Tokena [CDL], który dostępny jest do tradingu także dla amerykańskich traderów.

Maltańsko-polska giełda jest już zarejestrowana w FINCEN w Stanach Zjednoczonych pod numerem rejestracyjnym Money Services: 31000146609933.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi giełdy CoinDeal, odwiedź https://coindeal.com

Jeśli jeszcze nie masz konta na giełdzie, tutaj dowiesz się jak je założyć w kilku prostych krokach: CoinDeal rejestracja.

Obserwuj CoinDeal na Facebooku i w innych mediach społecznościowych:
Facebook (wersja Polska): https://www.facebook.com/CoinDealPolska
Telegram: https://t.me/coindeal_comt
Twitter: https://twitter.com/CoinDeal_
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/coindeal/
Medium: https://medium.com/@CoinDeal
Instagram: https://www.instagram.com/coindeal_com/
Reddit: https://www.reddit.com/domain/coindeal.com/
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2608398
YouTube: https://www.youtube.com/coindeal

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
coindeal Malta MFSA VFA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.