za
kongresmeni sec

Coinbase chce wspierać prokryptowalutową politykę

Giełda kryptowalut Coinbase przygotowała kampanię „Stan with Crypto”. Ta ma promować prokryptowalutową politykę. Działania firmy są skoncentrowane na dziewięciu stanach USA, w tym czterech tzw. swingers states, w których wyborcy, jak wynika z pewnego sondażu, częściej stawiają na przychylnych nowym technologiom kandydatów. Owe cztery „stany wahające się” to New Hampshire, Nevada, Ohio i Pensylwania.

Coinbase chce pomóc prokryptowalutowym politykom

Sondaż przeprowadzony jesienią 2022 r. wykazał, że w kluczowych stanach NH, NV, OH i PA ponad połowa (55%) wyborców stwierdziło, że raczej nie zagłosowałoby na kandydatów, którzy sprzeciwiają się kryptowalutom i Web3

– przekazało Coinbase, powołując się na dane z badania Morning Consult.

W opublikowanym w październiku sondażu wzięło udział 800 prawdopodobnych wyborców ze wszystkich czterech wskazanych stanów. W momencie przeprowadzania sondażu 13–19% respondentów w czterech stanach potwierdziło, że posiada jakąś kryptowalutę.

Źródło: Morning Consult

Coinbase przygląda się w szczególności Nevadzie, Ohio i Pensylwanii, gdzie ponad 40% właścicieli kryptowalut korzysta z blockchaina przy przesyłaniu pieniędzy za granicę, by pomóc członkom rodziny zapłacić za żywność, mieszkanie i opiekę zdrowotną. Płacą za to znacznie mniej, niż za takie transakcje zwykle pobierają banki.

kongres usa

Stań murem za kryptowalutami

Kampania giełdy kryptowalut „Stand with Crypto” to 14-miesięczna kampania rozpoczęta w sierpniu, mająca na celu promowanie prokryptowalutowych polityków. Firma interesuje się w tym kontekście m.in. Arizoną, Kalifornią, Georgią, Illinois i Wisconsin, gdzie zainteresowanie blockchainowymi aktywami też jest wysokie.

Podczas gdy rosnąca liczba wybieranych urzędników w Kongresie opowiada się za ustawodawstwem regulującym kryptowaluty i napędzającym postęp w systemie finansowym, inni po prostu decydują się na ochronę status quo

– przekazało Coinbase. Stąd pomysł na inicjatywę.

W ramach kampanii firma będzie również prosić właścicieli i zwolenników kryptowalut, aby zadzwonili do polityków ze swoich stanów i poprosili ich o lobbowanie w sprawie jasnych i rozsądnych przepisów.

Kampania zachęca właścicieli i zwolenników kryptowalut, aby poświęcili jedną minutę dziennie na zadzwonienie do kongresmena [ze swojego stanu] i poproszenie go o przyjęcie jasnego, rozsądnego ustawodawstwa

– dodaje giełda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.