za
coinbase obligacje

Coinbase sprzedało obligacje o wartości 2 mld dolarów

2021-09-15
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Coinbase sprzedało swoje obligacje korporacyjne o wartości aż 2 miliardów dolarów. Spółka zwiększyła wielkość sprzedaży o jedną trzecią – z poziomu 1,5 miliarda dolarów.

Coinbase sprzedało obligacje warte 2 mld dolarów

Według Economic Times, popyt na papiery wartościowe giełdy kryptowalut sięgnął nawet 7 miliardów dolarów. Chodziło o sprzedaż obligacji siedmio- i dziesięcio-letnich. Były one oprocentowane odpowiednio: 3,375% i 3,625%.

Magazyn cytuje też swoje anonimowe źródło, które twierdzi, że stopy procentowe były ostatecznie niższe niż te z początkowej oferty Coinbase. Nie oznacza to jednak, że oferta firmy była słaba.

Analityk Bloomberg Intelligence, Julie Chariell, podkreśliła, że popyt na papiery wartościowe Coinbase był bardzo wysoki. Indeksy obligacji Bloomberga wskazują do tego, że podobne oferty osiągają średnio 2,86% rentowności. Oznacza to, że propozycja kryptowalutowej spółki była bardzo korzystna dla inwestorów, którzy jej zaufali.

Obligacje, które wyemitowało Coinbase, odnoszą się do długu korporacyjnego wyemitowanego przez firmę, która nie posiada ratingu inwestycyjnego. Ze względu na obniżony rating kredytowy takie obligacje (tzw. śmieciowe) cieszą się wyższym oprocentowaniem niż obligacje korporacyjne o ratingu inwestycyjnym.

coinbase obligacje

W co zainwestuje Coinbase?

Coinbase ogłosił swoją ofertę 13 września, stwierdzając, że fundusze mogą zostać wykorzystane na „ciągłe inwestycje w rozwój produktów” i „potencjalne inwestycje lub przejęcia innych firm, produktów lub technologii”, które spółka może zidentyfikować w przyszłości.

Coinbase jest już drugą dużą firmą z rynku kryptowalut, która zamknęła ofertę obligacji śmieciowych. Wcześniej dokonało tego MicroStrategy Inc., które wyemitowało papiery wartościowe o wartości 500 milionów dolarów. Celem było sfinansowanie kolejnych zakupów bitcoinów.

W kontekście Coinbase, jedna rzecz zdecydowanie daje powody do namysłu. Wokół spółki nadal panuje optymizm i to mimo tego, że w tle pojawiają się groźby podjęcia kroków prawnych przeciwko giełdzie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Organowi nie podoba się to, że firma chce wprowadzić na rynek produkt pożyczkowy USDC.

Afera wokół USDC sprawiła, że cała społeczność kryptowalut w USA zaczęła głośniej domagać się jasnych regulacji rynku kryptowalut w kraju. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności