Coinbase

Coinbase łączy swój portfel z Polygon

bitbay zonda

W ogłoszeniu z dnia 13 lipca na firmowym blogu, giełda Coinbase ogłosiła, że w aplikacji mobilnej Coinbase Wallet i rozszerzeniu dostępna jest już sieć Polygon Network. Giełda zapowiedziała też nadejście kolejnych rozwiązań skalujących.

Coinbase twierdzi, że ponad milion klientów jej portfela korzysta z protokołów DeFi, takich jak Uniswap, Compound i Aave, oraz platform NFT, takich jak OpenSea i Zora.

Platforma przyznała również, że opłaty transakcyjne na Ethereum były ostatnio dość wysokie i zdarzało się, że trzeba było długo czekać na potwierdzenie, ponieważ sieć była pod dużym obciążeniem. Łącząc to z własnymi wygórowanymi opłatami, Coinbase sprawia, że korzystanie z giełdy jest kosztowną procedurą.

Coinbase stawia na warstwę 2

Coinbase stwierdził, że korzystanie z agregatora skalowania warstwy 2 Ethereum – Polygon jest proste – wystarczy wybrać go z listy aktywnych sieci w aplikacji portfela.

Użytkownicy na początek będą potrzebowali trochę kryptowalut na platformie Polygon, ponieważ Coinbase natywnie nie obsługuje warstwy 2. Po połączeniu dwóch portfeli, użytkownicy będą musieli użyć Polygon Bridge, aby wysłać wszelkie tokeny ERC-20 z głównej sieci Ethereum do Polygon.

Następnie mogą użyć dowolnego z zintegrowanych z Polygonem dappów i protokołów, takich jak Aave, aby zanurzyć się w świat DeFi. Coinbase powiedział, że jego misją jest włączenie milionów użytkowników do świata DeFi.

W nadchodzących miesiącach będziemy nadal podejmować kroki, aby ułatwić użytkownikom dostęp i interakcję z różnymi sieciami warstwy 2 zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w przeglądarkach.

W październiku 2020 roku Coinbase dodał wsparcie dla optimistic rolups przy użyciu platformy Optimistic Ethereum. Technologia skalowania była wtedy w dużej mierze eksperymentalna i działała na sieciach testowych na platformach takich jak Synthetix.

Pod koniec czerwca, Coinbase planuje uruchomić własny sklep z dAppami. Póki co jednak, giełda stara się o licencję na powiernictwo kryptowalut od niemieckiego regulatora finansowego BaFin.

MATIC kontynuuje spadki

Rodzimy token Polygon, który nadal nazywa się MATIC, od czasu ogłoszenia nie odnotował żadnych pozytywnych ruchów cenowych. Co więcej, token ten stracił aż 9,5% w ciągu dnia.

Generalnie, ogólne załamanie rynku nabiera rozpędu, a tokeny DeFi ponoszą tego konsekwencje. MATIC jest obecnie notowany na poziomie 0,90 USD tracąc ponad 20% w ciągu ostatniego tygodnia.

MATIC, podobnie jak większość jego braci DeFi, jest daleko w dół od swojego wszechczasowego szczytu. Aktualnie jego cena jest niższa o 66% od rekordu.

Tagi
coinbase Layer-2 MATIC Polygon Warstwa 2

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.