za
Cameron Winklevoss gemini

Cameron Winklevoss prognozuje, że Gemini stanie się największą giełdą kryptowalut świata

1,5% dla maluszka

Współzałożyciel giełdy Gemini, Cameron Winklevoss, stwierdził, że jego firma chce wyprzedzić pod względem wolumenu obecną największą giełdę kryptowalut, Binance. Dodał, że uważa, że organy regulacyjne coraz częściej będą atakować nieuregulowane giełdy.

Cameron Winklevoss: Gemini stanie się liderem rynku

Jak donosi Bloomberg, Cameron Winklevoss podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie żądań regulatorów na rynku giełd kryptowalut. Dodał, że jego giełda, Gemini, jest przygotowana na długotrwały wyścig dot. walki o bycie liderem rynku.

– Staramy się być najszybszym żółwiem w wyścigu. Długotrwała gra z czasem się opłaca – powiedział.

Co ciekawe, słowa te padły akurat teraz, czyli w czasie, gdy konkurent Gemini, chińskie Binance, ma problemy. Przed platformą ostrzegają regulatorzy z Wielkiej Brytanii. Financial Conduct Authority przekazało obywatelom, że Binance nie jest od końca czerwca upoważnione do prowadzenia działalności gospodarczej w kraju. Do tego doszła blokada ze strony banków.

Mniej więcej w tym samym czasie Bloomberg poinformował również, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, Internal Revenue Service i Commodity Futures Trading Commission aktywnie badają aspekty działalności Binance w ich kraju.

Z kolei Winklevoss stwierdził, że Gemini współpracuje z Bitstamp, Bittrex i bitFlyer w USA w celu oczyszczenia branży z nieregulowanych podmiotów i rozwiania obaw organów nadzoru finansowego dot. giełd kryptowalut. Firma pomogła np. stworzyć Virtual Commodity Association w 2018 roku, którego celem jest zapobieganie oszustwom i manipulacjom na rynku.

cameron winklevoss gemini

Binance vs. Gemini

Można odnieść wrażenie, że napięcia polityczne na linii USA-Chiny przenoszą się w sferę biznesową. Możliwe, że Gemini rozpoczęło walkę o zostanie największą giełdą kryptowalut świata. Tyle że na drodze stoi jej Binance.

Binance nadal dominuje, jeśli chodzi o wolumeny handlu kryptowalutami. Firma jest też właścicielem CoinMarketCap, czyli bardzo popularnej strony, która pomaga śledzić kursy kryptowalut inwestorom na całym globie. Do tego dzienny wolumen transakcji spot Binance jest ponad 100 razy większy, niż na giełdzie bliźniaków Winklevoss. Binance obsługuje w skali doby transakcje warte prawie 14 miliardów dolarów, podczas gdy Gemini tylko 117,7 miliona dolarów.

Na rynku mamy także innego zawodnika, który ma apetyt na zostanie liderem. Chodzi o Coinbase, które odniosło spory sukces dot. jego IPO. Kraken, kolejna giełda kryptowalut, też planuje wkrótce wejść na giełdę.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności