Co Wilk z Wall Street myśli o Bitcoinie, Tetherze, DeFi i branży kryptowalut

Bitcoin Kryptowaluty

Chociaż zbił fortunę handlując akcjami groszowymi i manipulując rynkami, Jordan Belfort, trader, którego zainspirował kultowy film „Wilk z Wall Street”, […]

Chociaż zbił fortunę handlując akcjami groszowymi i manipulując rynkami, Jordan Belfort, trader, którego zainspirował kultowy film „Wilk z Wall Street”, nie jest obecnie zbyt zadowolony z wielu rzeczy, które dzieją się w branży kryptowalut. W ostatnim wywiadzie wyjaśnił szczegółowo, co go ekscytuje i co go niepokoi w przestrzeni kryptowalut.

To, co dobre: Bitcoin i DeFi

Belfort przyznaje się do bycia optymistycznym Bitcoinerem. Wyjaśnił, że odkąd odkrył Bitcoina, uznał go za fascynujący pomysł.

Ma nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej lepszych regulacji dla bitcoina i branży kryptowalut. Z jego punktu widzenia, im więcej będzie regulacji, tym lepsze będą skutki dla użytkowników kryptowalut i traderów w przyszłości.

Im szybciej ta masowa regulacja pojawi się na rynku, tym lepiej dla bitcoina, stablecoina i wszystkiego innego. Myślę, że ludzie boją się regulacji, nie powinni być. Jeśli spojrzysz wstecz w historii … powiedzmy na rynek obligacji śmieciowych, wszyscy mówili: 'O nie, regulatorzy wchodzą! [Ale ostatecznie] rynek stał się znacznie większy, więc myślę, że to dobra rzecz.

Belford skomentował, że bitcoin ma „świetlaną przyszłość” i że przemysł pozytywnie ewoluował w czasie, będąc teraz znacznie bardziej dojrzałym niż wcześniej. Uważa on, że BTC może stać się poważnym substytutem złota i spodziewa się, że kryptowaluta zakończy rok gdzieś pomiędzy 45 000 a 70 000 USD. Belfort jest również bardzo entuzjastycznie nastawiony do DeFi. Uważa tą branże za bardzo innowacyjną. Dziś nawet doradza firmie DeFi.

Shitcoin ≠ kryptowaluty

Belfort był jednak zaniepokojony rosnącą liczbą bezwartościowych kryptowalut. Twierdzi, że są tworzone w celu przyciągnięcia nieostrożnych inwestorów. Z jego punktu widzenia, te monety są szkodliwe dla branży kryptowalut.

Jest tak wiele oszustw, to naprawdę smutne… Masz tam wszystkie te shitcoiny. Dosłownie, każdego dnia drukowane są nowe. Są one po prostu zaprojektowane, aby oddzielić ludzi od ich pieniędzy.

Zapewnił jednak, że wszystkie przestępstwa pozostawiają ślad i w końcu organizatorzy tych scamów zapłacą za swoje czyny, nawet jeśli obecnie chodzą wolni ze względu na luki prawne. Wilk wezwał do oczyszczenia rynków kryptowalutowych, choć odmówił sprecyzowania, które kryptowaluty uważa za oszustwa.

Czy Tether to SCAM?

Dla Belforta, czołowy stablecoin w ekosystemie w tej chwili jest plamą na wiarygodności branży kryptowalutowej. Zapytany o to, czy uważa Tether za oszustwo, doświadczony trader podkreślił, że o swoich podejrzeniach dotyczących USDT ostrzegał już kilka lat.

Mówiłem to od 2017 roku, że uważam, że jest duży problem z Tether … Wydawało się to całkiem wygodną rzeczą, że podaż Tether rozszerzyła się, kiedy potrzebowała się rozszerzyć. A potem, gdy załatwili coś cywilnie, byłem jak Wow, jak im to uszło na sucho?

Odmówił jednak nazwania Tether oszustwem lub shitcoinem. Mimo to, powiedział, że podczas gdy Tether może obecnie działać czysto, błędy z przeszłości mogą bardzo drogo go kosztować. Nawet do tego stopnia, że nie będzie w stanie się z tego podnieść.

Jednakże, chociaż ten scenariusz mógłby przynieść negatywne konsekwencje dla ekosystemu kryptowalut, z jego punktu widzenia, byłoby to po prostu kwestią czasu, aż rynki zrównoważą migrację do innego stablecoina o udowodnionej legalności.

Tagi
bitcoin btc DeFi jordan belford Tether wilk z wall street

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.