ETH vs BTC

Raport Coinbase: Wzrost wolumenu handlu ETH wyższy niż BTC w pierwszej połowie 2021 roku

Według raportu opublikowanego przez portal Coinbase, w pierwszej połowie 2021 r. wolumen obrotu etherem urósł trzy razy wyżej od bitcoina. Obrót ETH wzrósł o ponad 1400% osiągając 1,4 biliona dolarów, podczas gdy BTC wzrósł o 489% przy łącznym obrocie 2,1 biliona dolarów.

Po raz pierwszy ETH pokonuje BTC

Ether

Portal Coinbase zebrał dane pochodzące z 20 platform handlowych i opublikował raport, w którym poinformował, że wolumen obrotu etherem wzrósł o aż 1400% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku. Jego łączna wartość wzrosła do 1,4 biliona dolarów w porównaniu do 92 miliardów dolarów w pierwszej połowie 2020 roku. W międzyczasie bitcoin odnotował wzrost o 489%, a jego obrót osiągnął 2,1 biliona dolarów.

Wielu naszych największych klientów instytucjonalnych, w tym fundusze hedgingowe, fundacje i przedsiębiorstwa, zwiększyły ekspozycję na ETH po raz pierwszy w pierwszym półroczu, wierząc, że aktywa mają długoterminową siłę równą BTC, jednocześnie odgrywając zróżnicowaną rolę w ich portfelach

– raportuje Coinbase.

Badanie ujawniło również całkowitą kapitalizację rynkową w pierwszej połowie 2021 roku. Na początku roku rynek zaczynał się od 769 miliardów dolarów, a w maju wzrósł do 2,4 biliona. Następnie spadła do 1,4 biliona dolarów. Największa część zysków bitcoina pojawiała się w pierwszych miesiącach 2021 roku aż do kwietnia, kiedy jego cena wzrosła w kierunku do ATH. Ether najwięcej zarobił w maju 2021 roku, kiedy jego wartość wynosiła ponad 4000 dolarów.

Czy ether ma szansę stać się największą walutą?

Prowadzona wielokrotnie debata na temat tego, czy ether ma szansę przewyższyć bitcoina i stać się wiodącym aktywem cyfrowym jest od kilku lat gorącym tematem. Na początku maja 2021 właściciel Dallas Mavericks, Mark Cuban, opowiedział się za ETH. Wskazał trzy powody, dla których właśnie ta waluta ostatecznie przewyższy BTC:

Sieć Ethereum jest w stanie przetworzyć dużo więcej transakcji na sekundę i jest to platforma „przyszłości finansów”. Oferuje również o wiele szersze możliwości korzystania w porównaniu z Bitcoinem.

– argumentował miliarder.

Wybitny inwestor Mike Novogratz również zabrał głos w tym temacie. Słynny byk kryptowalutowy zasugerował, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Zaznaczył, że ether jest drugą co do wielkości kryptowalutą i stale się rozwija. Zwrócił dodatkowo uwagę na cechy obydwu aktywów, oczekując, że BTC pozostanie cyfrową wersją złota, podczas gdy ETH będzie wykorzystywany w wielu innych celach.

Myślę, że pewnego dnia Ethereum może nawet stać się największą kryptowalutą, ale będzie to zupełnie inny przypadek użycia niż BTC.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc ETH ether Ethereum kryptowaluty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.