Boerse Stuttgart

CME Group uruchomi w styczniu bitcoinowe opcje

Bitcoin

Giełda instrumentów pochodnych CME Group ogłosiła, że uruchomi opcje na swoich kontraktach futures, które są oparte na Bitcoinach, w styczniu przyszłego roku.

W ogłoszeniu na stronie internetowej, które CME opublikowało we wtorek, stwierdzono jeśli tylko w odpowiednim czasie pojawi się zielone światło od organów regulacyjnych, wspomniane opcje będą dostępne dla klientów od 13 stycznia 2020 r.

CME z nowymi atrakcjami dla inwestorów

cmePod koniec października br. firma opublikowała już szczegóły dotyczące opcji. Przy tej okazji CME stwierdziło, że każdy kontrakt będzie oparty na jednym bitcoinowym kontrakcie futures składającym się z pięciu bitcoinów. Ich ceny będą podawane w dolarach amerykańskich.

W nowym ogłoszeniu Tim McCourt, szef działu ds. globalnego giełdowego indeksu akcji i alternatywnych produktów inwestycyjnych, powiedział:

„Od czasu wprowadzenia naszych kontraktów futures opartych na Bitcoinie prawie dwa lata temu klienci wyrazili rosnące zainteresowanie opcjami jako kolejnym sposobem zabezpieczenia i handlu na tych rynkach. Ściśle współpracowaliśmy z klientami i całą branżą, aby stworzyć solidny i coraz bardziej płynny rynek kontraktów terminowych w CME Group i obecnie wierzymy, że opcje na Bitcoinie zaoferują teraz naszym klientom większą precyzję i elastyczność w zarządzaniu ich ryzykiem.”

Prezentując pewne dane dotyczące wydajności swoich kontraktów futures na Bitcoinach, które zarejestrowano do tego pory, CME Group oświadczyło, że obecnie zauważyło na tym rynku średni wolumen transakcji na poziomie ponad 6500 kontraktów w 2019 r., co odpowiada około 32 500 Bitcoinom. Obecnie na platformie jest zarejestrowanych ponad 3 500 kont indywidualnych do handlu produktami, a prawie połowa obrotów pochodzi spoza USA.

Szansa dla Bitcoina?

Co jakiś czas w debacie w środowisku kryptowalut powraca temat tego, jak platformy pokroju CME Group czy Bakkt wpłyną na rynek cyfrowych walut. Sam start tej drugiej okazał się wielkim rozczarowaniem dla rynku. Do tego stopnia, że późniejszy spadek kursu BTC był – zdaniem niektórych – spowodowany właśnie słabym debiutem Bakkt. Nadal jednak wielu analityków uważa, że powstawanie tego typu instrumentów wokół Bitcoina doprowadzi jednak do wzrostu jego kursu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Bakkt Bakkt bitcoin bitcoin Bitcoin CME CME CME Chicago Mercantile Exchange
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.