kurs bitcoina rezerwa

Aż ok. 60 proc. osób woli otrzymywać Bitcoiny, a nie złoto czy dolary

Bitcoin
bitbay zonda

Prawie 60 procent ludzi woli Bitcoiny jako długoterminową inwestycję niż złoto lub banknoty rezerwy federalnej. Tak przynajmniej wynika z ankiety opublikowanej w social mediach przez byłego kongresmena USA i ex-kandydata na prezydenta Rona Paula.

Wczoraj polityk zadał pytanie swoim prawie 650 000 obserwującym na Twitterze. Dotyczyło ono inwestycji.

Wolisz Bitcoiny czy złoto?

“Bogaty człowiek daje ci 10 000 USD. Możesz wybrać, w jakiejkolwiek formie przyjmiesz prezent. Ale jest pewien haczyk: musisz zachować prezent w tej postaci przez 10 lat, nie zamieniając go. W jakiej formie przyjąłbyś więc dar?”

– taką zagadkę zadał Paul swoim followersom.

Opcje, które zaoferował, to: banknoty Rezerwy Federalnej, złoto, Bitcoiny i 10-letnie obligacje skarbowe USA. W momencie publikacji tego tekstu oddano prawie 80 000 głosów. Wyniki są pozytywne dla kryptowaluty.

Bitcoiny chciałoby otrzymać 59 procent osób, złoto tylko 32 proc. Obligacje skarbowe i banknoty Rezerwy Federalnej mają odpowiednio siedem procent i dwa procent.

Jakie jest powód takich wyników? Zapewne chodzi o to, że dolar podlega inflacji, zaś Bitcoin na razie od dekady rośnie.

Jeden z twitterowiczów napisał nawet, że chociaż Bitcoin istnieje już od około 10 lat i jest „znacznie lepszy jako środek pieniężny oparty na jego podstawowych właściwościach”.

Ron Paul stawia na BTC

ron paulTo nie pierwszy raz, gdy Paul wspomina o BTC. W lipcu, podczas wywiadu w „Squawk Alley” CNBC, były kongresman powiedział, że kryptowaluty są „świetnym pomysłem” i że popiera je same oraz ich fundamenty, czyli technologię blockchain i samą idee za nimi stojącą.

Z drugiej strony jeszcze w 2014 r. wyraził swoje obawy związane z tym rynkiem, ale pod kątem scamów.

Teraz polityk otrzymał dodatkowo prezent – swój pierwszy fizyczny portfel na BTC. Wręczył mu go Bobby Lee z Bitcoin Foundation i projektu Ballet Crypto. Pisaliśmy o tym tutaj.

Sprawę skomentował Charlie Lee, twórca Litecoina, który powiedział, że wszyscy trzej – on, Paul i Bobby Lee – podzielają pewne wolnościowe ideały:

„Wszyscy jesteśmy #libertarianami – [ważna dla nas jest] wolność osobista i #freedomofmoney”.

Tagi
bitcoin złoto Ron Paul bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.