za
Circle łączy siły z twórcami PUBG, aby zbudować własne metawersum.

Circle łączy siły z twórcami PUBG, aby zbudować własne metawersum

2024-02-26
Metaverse
1,5% dla maluszka

Circle, czyli emitent popularnego stablecoina USDC ogłosił, że buduje własne metawersum. W tym celu Circle łączy siły z południowokoreańskim gigantem gamingu Krafton oraz Naver Z Corporation. Celem tej współpracy jest zbudowanie skalowalnego metawersum w stylu Robloxa.

Własne metawersum od Circle – prace już ruszyły

Wydawałoby się, że ekscytacja metawersum zdecydowanie ustąpiła z powodu pojawienia się tematu sztucznej inteligencji. Otóż okazuje się, że zarówno wirtualne światy, jak i AI mogą koegzystować nie tylko w przestrzeni medialnej, jako tematy przyciągające ogromną uwagę. Circle Internet Financial, czyli emitent popularnego stablecoina USDC, postanowił popłynąć na fali popularności obydwu tematów. Firma ogłosiła współpracę z gigantem gamingu, czyli Krafton (producenci PUBG: Battlegrounds) oraz Naver Z Corporation. Celem tej współpracy jest stworzenie wielkiego, skalowalnego metawersum w stylu Robloxa.

Jednym z istotnych założeń projektu jest budowa ekosystemu opartego o portfel USDC, który będzie główną walutą w metawersum. Warto podkreślić, że nie jest to jakiś poboczny projekt firmy Circle, ponieważ informacje o współpracy z południowokoreańskim gigantem gamingu ogłosił sam CEO firmy, Jeremy Allaire na łamach portalu X.

Czy metawersum ma szansę przebić się przez szał na AI?

Popularność gogli do rozszerzonej rzeczywistości (AR) od Apple oraz Mety wyraźnie pokazuje, że temat metawersum jest ciągle żywy i nawet hype na sztuczną inteligencję nie był w stanie tego zmienić. Wyścig pomiędzy Apple a Meta, to doskonały przykład na to, że rywalizacja pomiędzy korporacjami napędza rynek.

Circle zamierza stworzyć własne metawersum.

Kolejne firmy decydują się na tworzenie własnych metawersów, chcąc w pewnym sensie wyprzedzić trend i być na terra incognito pierwszymi odkrywcami. Choć temat metawersum jest już w przestrzeni medialnej od dobrych kilku lat, tak połączenie go ze sztuczną inteligencją i Web3, ma bardzo duży potencjał. Ruch firmy Circle nie powinien zatem dziwić, zważywszy na fakt coraz stabilniejszej pozycji firmy w sektorze stablecoinów. Efekty współpracy emitenta USDC z Krafton i Naver Z Corporation mamy poznać jeszcze w tym roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności