za
christine lagarde kryptowaluty

Christine Lagarde twierdzi, że kryptowaluty nie mają wartości

Binance Launchpool

Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, ponownie wypowiedziała się na temat kryptowalut. Stwierdziła, że te są „oparte na niczym” i powinny być tak uregulowane, aby odciągnąć inwestorów od spekulacji za ich pomocą przy częstym używaniu do tego swoich oszczędności życia.

Christine Lagarde ostrzega przed kryptowalutami

Lagarde była gościem holenderskiej telewizji. W czasie wywiadu powiedziała, że obawia się o ludzi, którzy nie mają pojęcia o ryzykach związanych z inwestycjami w kryptowaluty, a mimo tego lokują na tym rynku oszczędności. Jej zdaniem to powód, by uregulować branżę blockchaina.

– Według mojej bardzo skromnej oceny, kryptowaluty nie są nic warte, nie mają żadnego oparcia ani ukrytego zasobu, który działałby jako kotwica bezpieczeństwa – powiedziała.

Przyznała, że sama nie posiada ani jednego bitcoina. W cyfrowe aktywa inwestuje jednak… jej syn.

Jest wolnym człowiekiem – stwierdziła szefowa EBC.

christine lagarde kryptowaluty

Dzieci vs. rodzice

Sytuacja przypomina więc tą sprzed paru lat – dotyczącą Jamie’ego Dimona, CEO JP Morgan. Szef jednego z największych banków w USA krytykował kryptowaluty i uważał, że są bezwartościowe. Tyle że – jak sam przyznał – w tym samym czasie inwestowała w nie jego córka.

Podobny konflikt o kryptowaluty toczył ze swoim synem inwestor z rynku złota Peter Schiff. Spencer Schiff otwarcie krytykował ojca na Twitterze za to, że ten uparcie atakuje BTC.

Jesteś chory na Zespół Odrzucenia Bitcoina

– stwierdził w social mediach, co spotkało się z aplauzem fanów blockchaina.

Teraz po stronie syna Lagarde stają zwolennicy kryptowalut.

Tak się zastanawiam, ile za 10 lat warte będzie 1000 euro pani Lagarde, a ile 1000 euro zainwestowane w bitcoina przez jej syna… 🙂

– napisał na Twitterze polski ekonomista prof. Krzysztof Piech.

To nie pierwszy raz, gdy Lagarde krytykuje bitcoina.

Latem 2019 r. na antenie CNBC powiedziała, że kryptowaluty “wyraźnie wstrząsają systemem”.

– Nie chcemy tak silnych wstrząsów, które spowodują, że stracimy potrzebną nam stabilność – ostrzegła.

Z kolei w lutym br. zaproponowała stworzenie „ram regulacyjnych dla rynku kryptowalut, które wspierają innowacje i czerpią z potencjału kryptowalut w sposób, który zachowa stabilność finansową i chroni inwestorów”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności