Chiny stworzą swój własny sektor NFT nie związany z kryptowalutami

NFT Polska spółka DeHo startuje z projektem NFT o nazwie 4ether

Chińska państwowa inicjatywa o nazwie Blockchain Services Network (BSN), która ujrzała światło dzienne dwa lata temu, planuje uruchomić nową platformę […]

bitbay zonda

Chińska państwowa inicjatywa o nazwie Blockchain Services Network (BSN), która ujrzała światło dzienne dwa lata temu, planuje uruchomić nową platformę obsługującą niewymienne tokeny (NFT). Państwo potwierdziło jednak, że nie będzie miało to nic wspólnego z kryptowalutami.

Nie jest już tajemnicą, że Chiny chciałyby trzymać się tak daleko od kryptowalut, jak to tylko możliwe. Świadectwem tego jest wprowadzony w zeszłym roku całkowity zakaz wydobycia, handlu i wszystkiego pomiędzy. Niemniej jednak, kraj ten wspiera technologię bazową stojącą za cyfrowymi aktywami – blockchain.

Teraz wydaje się, że Państwo Środka chce skorzystać z trwającego boomu na NFT, innej sfery silnie związanej z kryptowalutami. Chce to jednak zrobić na swoich własnych warunkach.

Zgodnie z ostatnim raportem, krajowy BSN zamierza opracować nową infrastrukturę, która pozwoli użytkownikom na wdrażanie niewymiennych tokenów.

He Yifan, dyrektor naczelny Red Date Technology, powiedział, że NFT „nie mają problemu prawnego w Chinach”, o ile nie są związane z kryptowalutami.

NFT poza światem krypto

Nowa platforma, nazwana BSN- Distributed Digital Certificate (BSN-DDC), powinna ujrzeć światło dzienne do końca miesiąca. Będzie ona jednak działać inaczej niż transakcje NFT w świecie kryptowalut.

Zaoferuje bowiem interfejsy programowania aplikacji dla klientów do budowania i zarządzania portalami użytkowników i aplikacjami NFT. Haczyk tkwi w tym, że klienci będą mogli używać tylko chińskiego juana do zakupów i opłat za usługi. Z drugiej strony w sektorze kryptowalut użytkownik musi wejść w interakcję z jakimś rodzajem cyfrowych aktywów.

Nowa platforma początkowo zintegruje dziesięć łańcuchów, w tym Fisco Bcos, zainicjowany przez WeBank. Lokalne firmy powstrzymują się od używania terminu NFT. Zamiast tego nazywają takie tokeny „cyfrowymi kolekcjami” ze względów regulacyjnych.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
Chiny kryptowaluty NFT niewymienne tokeny państwo środka

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.