za

Charles Hoskinson uważa, że bitcoin musi być kopany w inny sposób, niż jest obecnie

2022-09-10
BitcoinMining
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Charles Hoskinson, twórca Cardano, uważa, że ​​przejście bitcoina na nowy algorytm kopania coinów jest konieczne do przetrwania kryptowaluty.

Bitcoin musi przejść reformę?

Najnowszy raport Białego Domu wspomina o nadmiernym zużyciu energii przez kilka branż, w tym rynek kopalni kryptowalut. Kwestię te poruszył teraz dyrektor generalny IOG Charles Hoskinson. Dodał, że raport, opublikowany na polecenie prezydenta Joe Bidena, zasadniczo ma na celu zakazanie bitcoina, który opiera się na algorytmie Proof-of-Work (PoW). Powodem zakazu może być zbyt wysokie zużycie energii przez blockchaina.

Zdaniem eksperta władze USA mogą zacząć naciskać na rynek kryptowalut, by ten “zmienił sposób działania” cyfrowych walut. Chodzi o przechodzenie projektów z PoW na proekologiczny model Proof-of-Stake. Inaczej, jak sugeruje, bitcoin może “zostać zbanowany.”

Hoskinson uważa, że wykorzystanie protokołu Cardano, Ofelimous, może pomóc bitcoinowi przetrwać. Dla niewtajemniczonych: Ofelimous jest protokołem PoUW (proof-of-useful-work), a jego głównym celem jest zminimalizowanie śladu węglowego łańcuchów PoW, takich jak Bitcoin.

Biorąc pod uwagę skalę adopcji aktywów cyfrowych i politykę władz, Hoskinson uważa, że ​​zmiany w łańcuchach bloków są konieczne.

– Zawsze stojąc na stanowisku, że proof-of-stake jest znacznie lepszym mechanizmem konsensusu pod wieloma względami, zakładając, że możemy spełnić wymagania projektowe sieci i wymagania dotyczące bezpieczeństwa, spędziliśmy siedem lat na innowacjach związanych z Ourobouros i wprowadziliśmy go na rynek – tłumaczy twórca Cardano.

Dodał nawet, że raport Białego Domu dokładnie odzwierciedla „ogromną” przewagę systemów PoS pod względem użytkowania.

USA przyglądają się blockchainom

Przypomnijmy, że Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (Office of Science and Technology Policy, OSTP) w ostatnim raporcie stwierdziło, że wkład kryptowalut w zużycie energii i emisje gazów cieplarnianych jest znaczny. Dokument analizował też różne zastosowania technologii blockchain w kwestii ochrony klimatu i sugerował sposoby zmniejszenia lub złagodzenia wpływu zasobów cyfrowych na środowisko.

Ponadto spekulowano, że aktywa kryptowalutowe zużywają prawie 50 miliardów kilowatogodzin energii rocznie w Stanach Zjednoczonych. Dodano jednak, że wykonanie dokładnych wyliczeń nie jest możliwe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.