za

Biały Dom: Wydobycie bitcoinów powinno być bardziej ekologiczne

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Biały Dom chce, aby agencje federalne i poszczególne stany uczyniły wydobycie kryptowalut działających w oparciu o algorytm PoW bardziej przyjaznym dla klimatu.

Raport poświęcony kryptowalutom

W marcu prezydent Joe Biden podpisał dekret, który miał na celu ustanowienie szerokiej strategii rządu USA w zakresie uregulowania branży kryptograficznej, w tym górnictwa. Biuro Polityki Nauki i Technologii Białego Domu w ciągu 6 kolejnych miesięcy pracowało nad opublikowanym wczoraj raportem. Biuro stwierdziło, że minerzy kryptowalut powinni zdecydowanie zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych. Rząd Stanów Zjednoczonych planuje zebrać więcej danych na temat zużycia energii w branży i podnieść standardy efektywności energetycznej. Głównym celem działań jest promowanie „wykorzystania przyjaznych dla środowiska technologii kryptograficznych”.

Niestety, Biały Dom posunął się również do stwierdzenia, że ​​jeśli środki mające na celu uczynienie górnictwa bardziej ekologicznym nie zadziałają, energochłonne kopanie kryptowalut, w tym Bitcoina, może zostać całkowicie zakazane na terenie USA.

„Jeśli środki te okażą się nieskuteczne w zmniejszaniu negatywnych skutków miningu, Kongres może rozważyć wprowadzenie przepisów ograniczających lub eliminujących stosowanie mechanizmów konsensusu o wysokiej energochłonności do wydobywania kryptowalut”

– czytamy w raporcie.

Udział USA w globalnym wydobyciu bitcoinów

Wydobywanie kryptowalut działających w oparciu o algorytm PoW zużywa ogromne ilości energii. Aby zweryfikować transakcje w sieci, potrzebna jest duża moc obliczeniowa – dlatego kopanie często odbywa się na skalę przemysłową. Stany Zjednoczone w ostatnich latach stały się miningową potęgą. Po tym, jak Chiny rozprawiły się z branżą, wiele firm przeniosło się właśnie do ​​Ameryki Północnej. W omawianym dokumencie poinformowano, że udział USA w globalnym wydobyciu bitcoinów wzrósł z 3,5% w 2020 r. do 38% obecnie.

„Ta sytuacja może utrudnić USA zobowiązania i cele klimatyczne”

– napisano w raporcie.

W opublikowanym dokumencie zwrócono również uwagę na różnicę między blockchainami typu Proof-of-Work i Proof-of-Stake. Autorzy wspomnieli o długo oczekiwanej aktualizacji Ethereum, znanej jako the Merge. Już w przyszłym tygodniu druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, ma przejść na PoS. W następstwie będzie aż o 99% bardziej energooszczędna.

„Istnieją coraz większe przesłanki, aby przyjąć mniej energochłonne mechanizmy konsensusu” – napisano. „Najbardziej widoczną reakcją na problemy klimatyczne było obiecane przez Ethereum uruchomienie „Ethereum 2.0”, które wykorzystuje mechanizm PoS”.

Niektórzy eksperci obawiają się, że po zakończeniu aktualizacji Ethereum wysokie zużycie energii przez sieć Bitcoina będzie bardziej w centrum uwagi. Warto jednak przypomnieć, że kopalnie kryptowalut coraz częściej stosują ekologiczne rozwiązania. W II kwartale 2022 roku prawie 60% mocy wykorzystywanej do kontrolowania maszyn kopiących bitcoiny (BTC) pochodziło ze zrównoważonych źródeł.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności